ELDİVENLERDEN PUF OYUNCAK KUZU EVDE NASIL YAPILIR
eldivenden-oyuncak-kuzu-yapimi

ELDİVENLERDEN PUF OYUNCAK KUZU EVDE NASIL YAPILIR


Oyuncak puf yumuşacık el yapımı bir oyuncak Kuzuya hangi çocuk hayır derki?. Eldivenden yapılan oyuncak koyun yada kuzu yapmayı düşünen anneler Evde nasıl oyuncak kuzu yapabilirim diye düşünmesine gerek yok artık:). Fakat bu kuzu biraz maliyetli olacak öncelikle nelerden yapmışlar malzemeleri bir yazayım ondan sonra nasıl yapmışlar resimlerden anladığım kadarıyla sizlerede anlatmaya çalışayım. Burda iki çeşit eldiven kullanılmış. Bir tanesi ev ve Araba vs temizliğinde kullanılan ele geçirilen diktörtgen tüylü şu beyaz olanı diğeri bildiğimiz bir çift siyah eldiven. Beyaz olan eldivenden elinizin altında olmaması muhtemel sizde onun yerine tüylü peluş bir kumaştan yararlanabileceğiniz gibi saçaklı yada benzeri iplerden dikdörtgen şeklinde örerek onuda kullanabilirsiniz. Şimdi resimlerin altına nasıl yapılır yazmaya çalışacağım.

eldivenden-oyuncak-kuzu-yapimi
eldivenden-oyuncak-kuzu-yapimi

eldivenden-oyuncak-kuzu-yapimi-1
Yukardaki yazımda bahsettiğim araba vs temizliğinde kullanılan beyaz yumuşak kumaşlı peluş beyaz eldiven ve bir çift siyah çocuk yada yetişkin eldiveni kullanabilirsiniz. Tabi bu pahalılıkta bu malzemelere kıymak oldukça zor fakat yapmak isteyenler olabilir.
eldivenden-oyuncak-kuzu-yapimi-3

Eldivenlerin nerelerinden kesileceğine lütfen dikkat edin. Eğer biraz tombul ve yumuşacık kuzu olmasını istiyorsanız içine pamuk yada elyaf doldurmanızı tavsiye ederim. Öncelikle beyaz kumaşı ters çevirerek hazırlanan kuzunun ayak ve kuyruğunu yerleştirdikten sonra dikin ve boyun kısmından sonra yüz tarafını çeviriniz.

Bir cevap yazın