Örgü Modelleri EL ÖRGÜSÜ İLE MAVİ BÜYÜK ERKEK SÜVETER

EL ÖRGÜSÜ İLE MAVİ BÜYÜK ERKEK SÜVETER

4679
Nazarca-mavi-yetiskin-buyuk-erkek-süveter-ellorgu
Nazarca-mavi-yetiskin-buyuk-erkek-süveter-ellorgu

Aynı hazır gibi görünen düz örgü ile Yuvarlak yaka Yetişkin Erkek Mavi Süveterin tüm yapım aşamaları ile Adamlara/Büyüklere süveter nasıl örülür? videolu tarifi.

buyuk-erkeklere-gore-suveter-modeli-videolu-yapimi
buyuk-erkeklere-gore-suveter-modeli-videolu-yapimi

Alaza örgü kanalı tarafından Yetişkin erkek süveteri Safir süveter modeli olarak çalışılarak, paylaşılmış.

dikissiz-mavi-yuvarlak-yaka-adam-yetiskin-suveter
dikissiz-mavi-yuvarlak-yaka-adam-yetiskin-suveter

Tarifi ile tam anlatımlı hazır gibi görünen Erkek süveter Adam süveter modeli olarak çalışılmış.Genç ve Ergen gençlere de olabilecek ölçüler de Small Beden.

Nazarca-S-beden-36-38-buyuk-adam-suveteri
Nazarca-S-beden-36-38-buyuk-adam-suveteri

Örgü S beden Erkek süveteri 36-38 ölçüleri baz alınarak model tarif edilmiş ve gösterilmiş. Sadece birkaç ilmek fazlası ile bu modeli daha büyük iri yapılı erkekler için de hazırlayabilirsiniz.

nazarca-vidyolu-buyuk-adam-suveter-tarifi
nazarca-vidyolu-buyuk-adam-suveter-tarifi

Hatta modelin aynı şekilde ilmek sayılarını azaltarak bebek ve erkek çocuklar için Örülebilir.Arzu eden Modelin ön parçasında örnekli örgü ile yapabilir.

Yetişkin Adamlar için Kolay Süveter Modelli/El Örgüsü

Yetişkin büyük erkek süveter modeli Basit ve kolay bir Büyük Erkek Süveter yapılışı ile tarifi detaylıca gösterilip, 100 gramı 250 metre olan iplerden 2 adet kullanılmış.

  • Örgü modelinin çalışmalarında lastikler 3,5 numara şişler ile örülürken gövdesi ise 4 numara örgü şişi ile çalışılmış. Kullanılan 2 ip S beden 36- 38 Beden Süveter için yeterli gelmiş.
  • El Örgüsü Yetişkin erkek süveter modeli beden ölçüleri kol altından ölçüldüğünde 42 santim, üst beden genişliği 34 santim.
  • Yakadan kol lastikleri dahil omuz genişliği 13 santim, Büyük erkek süveteri boy olarak yakadan etek lastiği ne kadar 50 santim. Bu ölçüler ile Small beden Erkek süveter olarak çalışılmış.
  • Büyük erkek süveter modeline etek lastiğinden başlanıp, 3,5 numara örgü şişleri ile Çiftli lastik yapılmış.
  • Gövde kısmında düz örgü ile 4 numara şiş ile çalışılarak, Gövde kısmı misinalı şiş ile yuvarlak formda tek parça dikişsiz olarak hazırlanmış.
  • Örgü Süveter yapımın da ön ve arka ayrı olarak önce ön parça hazırlanıp, yuvarlak yaka kesimi yapılarak bitirilmiş. Daha sonra arka parça yapılarak her iki parça omuzlardan iğne ile dikilmiş.

Tüm bu aşamaları bittikten sonra yaka ve kollardan ilmek çıkarılarak 2 kat lastik dinlen duble lastik tekniği ile Çalışılmış. Son olarak duble lastik ile yapılan lastiğe iğne ile kapatma tekniği uygulanmış.

Kaynaklar:Post içerik Yazı nazarca.com-Videolu Anlatım Alaza Örgü Kanalına Ait.

Adamlar İçin Anlatımlı Süveter Modelleri/Videolu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz