Örgü Modelleri Bebek Örgüleri EBRULİ YAKADAN TEK TARAFI DÜĞMELİ YELEK YAPIMI

EBRULİ YAKADAN TEK TARAFI DÜĞMELİ YELEK YAPIMI

5621
ebruli-ipten-tek-yani-dugmeli-bebek-yelegi
ebruli-ipten-tek-yani-dugmeli-bebek-yelegi

“En güzel anlatımlı örgü modelleri nerede?” derseniz, Ben de size nazarca.com da derim. Bugün de yine buna eşdeğer güzeldik de Yandan düğmeli bebek yeleği anlatımı izleyeceğiz ve tarifini öğreneceğiz.

Misinalı şiş ile yakadan başlanarak Robalı yelek modeli Yandan düğmeli yeleklerde nasıl Roba kurulur? bu model de Bunu da öğrenebilirsiniz.

yakadan-ebruli-tek-yan-dugmeli-yelekler
yakadan-ebruli-tek-yan-dugmeli-yelekler

Robalı modelde düğme biye bandı önde değil, yanda yapılarak model dikişsiz de çalışılabilir.

Fulya Hanım modeli çok çok güzel anlatmış. Hiç kimse anlamakta zorluk çekmez. Modeli dikkatlice baştan sona izlerseniz rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Fulya Hanım modelde bir yumaktan daha az ip kullanmış. Modeldeki Desenler ebruli ip ile çalışılmış. Sizler elinizdeki ipleri kullanarak ta yapabilirsiniz.

Yandan İlikli Bebek Yeleği Modelleri ve Yapımı

Desenler Özellikle bu şekilde yapılmamış, ipin türünden dolayı örgüde bu şekilde desen oluşuyor. Modelde 3,5 no şiş kullanılmış. Eli gevşek olanlara da 3 numara örgü şişi ile örmeleri öneriliyor.

mavili-ebruli-iple-yani-dugmeli-erkek-yelek
mavili-ebruli-iple-yani-dugmeli-erkek-yelek

Bebek yelek tam 1 yaşa göre olmuş. Sizler daha fazla artırma yaparak alt kısmı da biraz daha uzatarak 2 yaşa uygun hale getirebilirsiniz.

Yandan 5 düğmeli bebek yelek modeli 2 yaş için yapacak olanlar düğme ilik aralarını 12 aralıkla değil de 13 diş haroşa aralıkla koymalılar.

ebruli-cocuk-yelek-yani-dugmeli-modelli
ebruli-cocuk-yelek-yani-dugmeli-modelli

Yandan ilikli bebek yelek modeli hem erkek hem kız bebeklere giydirebilir. Model de tekli pirinç örgüsü kullanılıyor. (Bu modeli aynı zamanda Zeki Müren dişi örgü modeli de diyorlar)

Yelek için ip olarak Alize şekerim bebe batik örgü ipi ile Bir Yumak kullanılmış. 78 ilmek atılarak modele başlanıyor. İzlemek isteyenler videonun tamamını izleyebilirler.

Video: Bebe Örgü Sepetim Fulya Karslıoğlu

Yandan Düğmeli Ebruli Bebek Yeleği Anlatımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz