DÜĞMELİ TIĞ OYASI TARİFİ

dugmeli-tig-oyasi-yapilisi
dugmeli-tig-oyasi-yapilisi

4 Delikli Düğme Oyası Videolu Yapılışı ile İğne Oyaları meşhur olan Düğme ile İğne Oyası Örnekleri de çok sevilen Düğmeli Tığ Oyası Tarifi.

Düğmeli İğne Oyası Modeli için burada ki modele,Tığ Oyası Düğmeli Yazma kenarı Model anlatımı için alttan Videolu yapımına bakabilirsiniz.

dugmeli-tig-oyasi
dugmeli-tig-oyasi

Oya yapılışı için 4 Delikli Gömlek Düğmeleri kullanılıyor.Düğme Oyanın altında zaten hiç görünmüyor ama Beyaz Düğme olursa daha temiz görünür.

İlk olarak Düğme üzerine Motif yapmaya başlıyoruz.İpi tığa sabitleyin ve 2 zincir çekin deliğe batın 3 ü trabzan ile kapatın.

Her düğme deliğine 8 tane 3 lü trabzan yapılıyor.Delik aralarında 1 zincir 8X4 =32 tane trabzan ile Düğmenin ilk sırası yapılır.

3 lü trabzanlar 2 beyaz 2 pembe renk ile yani 1 pembe iple 8 trabzan,1 beyaz ipten 8 tane 3 lü trabzan yapılır.

Düğmeden Tığ Oyası Videosu

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*