DONDURMA ÇUBUĞU VE MANDALDAN OYUNCAK UÇAK MAKETİ YAPILIŞI
mandal-ve-hobi-cubugundan-ucak

DONDURMA ÇUBUĞU VE MANDALDAN OYUNCAK UÇAK MAKETİ YAPILIŞI


Kolay Oyuncak Uçak Maketi Nasıl Yapılır

Kağıttan Uçak yapılışı artık klasik oldu çocuklar dahi faklı geri dönüşümler ile Oyuncak Uçak yapmak istiyorlar. Tabi bu etkinlikleri yaparlar iken aynı zamanda el becerileri gelişiyor ve kendi emek vererek yaptıkları oyuncakları daha dikkatli kullanıyorlar.

Oyuncak Uçak Maketi yapılışında kullanılan malzemeler nelerdir? bu malzemeleri nerelerden temin edebiilirsiniz biraz onlardan bahsetmek istiyorum.

Öncelikli uçak yapımında kullanılan ana malzemeler Ahşap tahta mandal ve hobi çubuğu. Hobi çubukları Kırtasiyelerde içinde 45 adet bulunan paketler halinde 7-8 tl fiyatlara satılıyor.

Fakat burada gördüğünüz gibi sadece 3 adet hobi çubuğu kullanacağımızdan bunları biriktirdiğiniz dondurma çubuklarından da yapabilirsiniz.

Ahşap mandal her evde bulunur zaten eğer yoksa paketi 1 tl pazarda satılıyor. Hem fazlalık mandalları kullanabileceğiniz bir çok Mandaldan neler yapılır faaliyetleri bulunuyor sitede. El yapımı Oyuncak Uçak

Mandaldan yapılan Uçak maketimizi boyamak için Akrilik ya da Guaj boya kullanabileceğiniz gibi isterseniz sulu boyada kullanabilirsiniz.

Resimli olarak anlatılan Oyuncak Uçak yapmak için talimatları dikkatle inceleyiniz.

mandal-ve-hobi-cubugundan-ucak
mandal-ve-hobi-cubugundan-ucak

kolay-oyuncak-ucak-maketi-mandaldan

This Post Has 4 Comments

 1. cagatay

  admin saolasin cok canim sıkılıyor ramazan gunu maketle ugrasiorum saol

  1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

   Kolay gelsin Sevgili Çağatay :)

 2. muhammed ali

  teşekkürler güzel bir site

  1. Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

   :)

Bir cevap yazın