DONDURMA ÇUBUĞU VE MANDALDAN OYUNCAK UÇAK MAKETİ YAPILIŞI

El İşi Oyuncak Yapımı, Hobi

Kolay Oyuncak Uçak Maketi Nasıl Yapılır

Kağıttan Uçak yapılışı artık klasik oldu çocuklar dahi faklı geri dönüşümler ile Oyuncak Uçak yapmak istiyorlar. Tabi bu etkinlikleri yaparlar iken aynı zamanda el becerileri gelişiyor ve kendi emek vererek yaptıkları oyuncakları daha dikkatli kullanıyorlar.

Oyuncak Uçak Maketi yapılışında kullanılan malzemeler nelerdir? bu malzemeleri nerelerden temin edebiilirsiniz biraz onlardan bahsetmek istiyorum.

Öncelikli uçak yapımında kullanılan ana malzemeler Ahşap tahta mandal ve hobi çubuğu. Hobi çubukları Kırtasiyelerde içinde 45 adet bulunan paketler halinde 7-8 tl fiyatlara satılıyor.

Fakat burada gördüğünüz gibi sadece 3 adet hobi çubuğu kullanacağımızdan bunları biriktirdiğiniz dondurma çubuklarından da yapabilirsiniz.

Ahşap mandal her evde bulunur zaten eğer yoksa paketi 1 tl pazarda satılıyor. Hem fazlalık mandalları kullanabileceğiniz bir çok Mandaldan neler yapılır faaliyetleri bulunuyor sitede. El yapımı Oyuncak Uçak

Mandaldan yapılan Uçak maketimizi boyamak için Akrilik ya da Guaj boya kullanabileceğiniz gibi isterseniz sulu boyada kullanabilirsiniz.

Resimli olarak anlatılan Oyuncak Uçak yapmak için talimatları dikkatle inceleyiniz.

mandal-ve-hobi-cubugundan-ucak
mandal-ve-hobi-cubugundan-ucak

kolay-oyuncak-ucak-maketi-mandaldan

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

4 thoughts to “DONDURMA ÇUBUĞU VE MANDALDAN OYUNCAK UÇAK MAKETİ YAPILIŞI”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir