Örgü Modelleri Bebek Örgüleri DANTEL ÖRGÜNÜN BONCUKLU BEBEK YELEĞİ

DANTEL ÖRGÜNÜN BONCUKLU BEBEK YELEĞİ

28587
Nazarca-dantel-orgusu-lif-ipiyle-boncuklu-kiz-yelek
Nazarca-dantel-orgusu-lif-ipiyle-boncuklu-kiz-yelek

Kış günü bu yazlık örümcek modelli Boncuklu bebek yelek modeli neyin nesi? demeyin, şimdi örün yazın giydirin. Dantel örgünün İncili bebek yeleği modelindeki güzelliği.

Örgü Model Kız bebekler için yazlık gayet şık gösterişli İnci boncuktan kız Bebek yeleği örülüşü tarifi nasıl yapılır? ayrıntılı olarak iki video halinde görebilirsiniz.

yakasi-orgusu-dantelli-boncuklu-beyaz-yelek
yakasi-orgusu-dantelli-boncuklu-beyaz-yelek

Modelin ilk bölüm videosun da Dantel örgü bebek yeleği roba kısmı nasıl yapılır? gösterilmekte.Ölçüler 2 yaşa kadar gösteriliyor.

Modelin devamı olan ikinci örgü videosunu da Boncuklu kız yelek modelinin beden kısmında yaka kısmında bulunan örümcekli örneği yapılışı ve ayrıntıları gösteriliyor.

1-2 yaş ölçülerinde hazırlanan dantel örnekli bebek yeleği modeli hem örgü içinde hem de düğmelerinde İnci boncuklar ile süslenmiş.

Tığla Beyaz Yazlık Örümcekli İncili Yelek

Model lif ipi ile örülerek 2 numara tığ kullanılmıştır. Kullanılan İnci boncuklar da lif ipi ile uyumlu olarak çok küçük olarak seçilmiş.

Bu modele başlanmadan önce kullanılan pembe renkli cam boncukları ipe dizmeniz gerekiyor.İsterseniz roba bittikten sonra ipi koparıp boncukları daha sonra dizip gövde örgüsüne de geçebilirsiniz.

95 zincir çekilerek yelek robasına başlanır.Zincirler ile kutucuklar yapılarak yelek yakası oluşturuluyor. Bu sıra bu şekilde tamamlanıyor.

boncuk-detayli-orumcekli-beyaz-kiz-yelegi
boncuk-detayli-orumcekli-beyaz-kiz-yelegi

Toplamda yaka da 38 adet kutucuk oluyor. Modeli 2-2,5 yaşa uygulamak isteyenlere de 100-110 arası zincir çekip 40 adet kutucuk yaparak başlanması tavsiye edilmiş.

Videodaki 1,5-2 yaş model de 11 dilime ayrılmış. 2-2,5 yaş için 12 dilimle roba ayrılması tavsiye ediliyor, kenar bandı hariç olarak.

Roboda Her sırada artırmalar yapılıyor, sadece kenar bantlarında artırma yapılmadan o sabit olarak hazırlanıyor.Roba bittikten sonra boncukları ipe dizerek, yeleğin beden örgüsüne geçiş yapabilirler.

Gövdesi boncuklu örümcek tekniği ile yapılıp aynı şekilde yakada da dantel örgüsü yapılarak, yeleğinin düğmeleri dikilerek tamamlanır.

Kaynak:Videolu Anlatım Beraber Örelim Mi? Kanalına Ait.

Dantel Örnekli İncili Boncuklu Yelek Roba Yapılışı

Bebek Yeleği 2. bölümü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz