El İşleri ÇOK İSTEK ALAN ZİNCİRLİ ÇİÇEK OYASININ TARİFİ EKLENDİ

ÇOK İSTEK ALAN ZİNCİRLİ ÇİÇEK OYASININ TARİFİ EKLENDİ

660
cicekli-zincir-oyasi-istek-alan-oya
cicekli-zincir-oyasi-istek-alan-oya

Çok istenilen Zincirli Çiçek İplik Oyasının Tarifini en sonunda sizler ile Sayfam da paylaşıyorum. Zincir üzerine Çiçekler ile yapılan Yazma Oyası Gösterişli Modeli ile Çeyizlik Tığ Oyalarına çok yakışacaktır.

Gelin Yaptı Görümce Baktı Oyasını da yeni eklediğim modeller için de görebilirsiniz. 2 Renk sıralı Oya Örneği ile bu model de çok bakılanlar arasında.

Zincir çekilip üzerine Yazma Oyası kurlan model daha sonra Yazma kenarına dikiliyor.Elde yapılan İplik Oyları dediğimiz Eski Usul Tığ Oyaları hala çok seviliyor.

en-cok-istek-alan-zincir-ustune-oya-yapimi
en-cok-istek-alan-zincir-ustune-oya-yapimi

Boncuklu Oya modeli için de Kolay Sıralı Boncuk Oyası modelini de gelen istekler üzerine Şık örneği kolay yapım aşamaları ile Çeyiz  Oyası örneği olarak burada gösterdik.

Bu üst yazıda linklerini verdiğim Tığ Oyası Örnekleri Tığ battı sonrası Yazmanın kenarından yapılan modeller.El Oyaları için diğer modeller de sayfamız da.

zincirli-cicekli-elde-yapilan-oya
zincirli-cicekli-elde-yapilan-oya

Çiçek Oyası modelin de bittikten sonra Yazmaya nasıl Oya Dikilir? görebileceksiniz.Oyaya başlamadan önce 5 metre kadar zincir çektikten sonra üzerine motifler yapılıyor.

22 numara Tığ ile yapılan Model de 4 renk Oya ipi kullanılarak Motifler 2 renk değişerek ilerliyor.Zincir Üstüne yapılan Çiçekli Oya.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz