Menü Kapat

CİVCİV YAPMAAnaokulu ve İlkokul öğrencileri için bu tarz yaratıcılık ve el becerisi artıran evde civci yapma etkinlikleri için çeşitli Civciv yapma teknikleri. Civci nelerden yapılır hep beraber bakalım nasıl yapılır,nelerden yapılmış. Diğer etkinlik ve projelere Hobi ve Öğrencilere adlı menülerden bakabilirsiniz.

kece ve sonilden civci
kece ve sonilden civci

Evet kullanılan malzemeler:civcivin ayakları için şönil,gagası ve bedeni için keçe kumaşı,göz için yalancı oyuncak gözü. Şönil ve yalancı oyuncak gözü büyük kırtasiyelerde satılıyor.

rulo-kartondan-tuylu-civciv
rulo-kartondan-tuylu-civciv

Tuvalet kağıdı kartonunu sarıya boyayınız ve kalemle göz çiziniz. Civcinin ayaklarını yine şönilden yapınız.Tüylerle süsleyiniz.

ponpon civciler
ponpon civciler

İki adet Ponponu birbirine dikiniz.keçeden gaga yapıp yapıştırınız.

ped-tabaktan-civci-nasil-yapilir
ped-tabaktan-civci-nasil-yapilir

Ped kağıt tabak renkli olursa iyi olur.Yalancı oyuncak gözüyle gözleri yapıştırınız ve fon kağıdı ile ayaklar ve gagayı oluşturunuz.Tüylerle kanatları yapınız. Tüy bulamazsanız kartondnda yapabilirsiniz.

ped-kagit-bardakla-civci
ped-kagit-bardakla-civci

Pet bardakları sarıya boyayın yada renkli ped bardak kullanın.ayak ve tavşanın  bıyıkları şönil ile yaptıktan sonra tavşanın kulaklarını karton yada elyaf kağıdından yapınız.

mukavva-ustune-civci
mukavva-ustune-civci

Fon kartonu 3 renk olacak . Kırmızı fon kartonunun üzerine iki adet boy,boy sarı kartonu yapıştırınız ve yalancı oyuncak gözüyle gaga ilave ediniz.

iki-plastik-tabaktan-civci
iki-plastik-tabaktan-civci

İki plastik tabağı birbirine zımbalayınız. Sarıya boyanan tabaklara kartondan ayak ve gaga yaptıktan sonra siyah beyaz kartondan göz yapıp yapıştırınız.

fon-kartonuyla-civci
fon-kartonuyla-civci

Oval kesilen sarı fon kartonuna elinizi kullanarak iki el şekli ile kanat yapınız. Turuncu kartondan gaga ve ayakları yapınve siyah beyaz kartonla göz yapıp yapıştırınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir