cimen-delen-cicegi-oya-yapimi


ÇİMEN DELEN ÇİÇEĞİ OYA MODELİ YAPILIŞI

El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yazma,Yemeni

Modelin adının Çimen Delen Çiçeği Oya Modeli olmasının sebebi Kardelen çiçeğinden geliyor. Çimen Oyasının içinden başlanan Oya Tarifi ve yapım aşamaları ile yapanlara kolay gelsin diyelim.

İlk sırada Çimen oyası ile birlikte yapılan Yeşil çiçek güzel görünüyor.Bu Şekilde çok fazla İplik Oyaları görmüyoruz.Bu Oya Havlu ve Baş Örtüsü Oyaları olarak kullanılır.

yazma-oyasi-cimen-delen-cicegi-modeli
yazma-oyasi-cimen-delen-cicegi-modeli

Yeşil Çimen Oyası ile Uyumlu 2. sıra Çiçekler Motif olarak çok iyi konumlandırılmış. Halkalı Sürpriz Oya örneği de Gece Oya çalışması Tariflerim den.Oyaları ben yapmıyorum bunu da belirteyim.

Oyanın Tığ battı kıvırma işlemi bittiğinde Yazmaya başlıyoruz. 3 zincir ile yukarı çıkıyoruz. İlk kutuya 2 li trabzan arada 2 zincir ile Motifin altına kadar ara oya yapalım.

İnsana Neşe Saçan Fıstık Oyası modeli de burada.Bunu sa böyle rengarenk Fıstıklı Oyaları seven dostlarıma sundum.

Modelin Tarifinde 15 kutu yapılınca Çimen delen çiçeğine başlanıyor.Ara kutu sayısını siz daha az ya da çok yapabilirsiniz.

Yeşil ilk sıra çiçeği için 1 zincir 1 ilmek uzatma örümcek 5 zincir ile örümceğin arka tarafından yuvaya girin.Çiçek yapımı 2. sıra Oya ile devam ediyor.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir