ÇİMEN DELEN ÇİÇEĞİ OYA MODELİ YAPILIŞI
cimen-delen-cicegi-oya-yapimi

ÇİMEN DELEN ÇİÇEĞİ OYA MODELİ YAPILIŞI


Modelin adının Çimen Delen Çiçeği Oya Modeli olmasının sebebi Kardelen çiçeğinden geliyor. Çimen Oyasının içinden başlanan Oya Tarifi ve yapım aşamaları ile yapanlara kolay gelsin diyelim.

İlk sırada Çimen oyası ile birlikte yapılan Yeşil çiçek güzel görünüyor.Bu Şekilde çok fazla İplik Oyaları görmüyoruz.Bu Oya Havlu ve Baş Örtüsü Oyaları olarak kullanılır.

yazma-oyasi-cimen-delen-cicegi-modeli
yazma-oyasi-cimen-delen-cicegi-modeli

Yeşil Çimen Oyası ile Uyumlu 2. sıra Çiçekler Motif olarak çok iyi konumlandırılmış. Halkalı Sürpriz Oya örneği de Gece Oya çalışması Tariflerim den.Oyaları ben yapmıyorum bunu da belirteyim.

Oyanın Tığ battı kıvırma işlemi bittiğinde Yazmaya başlıyoruz. 3 zincir ile yukarı çıkıyoruz. İlk kutuya 2 li trabzan arada 2 zincir ile Motifin altına kadar ara oya yapalım.

İnsana Neşe Saçan Fıstık Oyası modeli de burada.Bunu sa böyle rengarenk Fıstıklı Oyaları seven dostlarıma sundum.

Modelin Tarifinde 15 kutu yapılınca Çimen delen çiçeğine başlanıyor.Ara kutu sayısını siz daha az ya da çok yapabilirsiniz.

Yeşil ilk sıra çiçeği için 1 zincir 1 ilmek uzatma örümcek 5 zincir ile örümceğin arka tarafından yuvaya girin.Çiçek yapımı 2. sıra Oya ile devam ediyor.

Bir cevap yazın