Menü Kapat

batik-ipten-cicek-sacakli-kovboy-sal-tarifi

ÇİÇEKLİ SAÇAKLI MODEL BATİK İPLE KOVBOY ŞAL YAPILIŞI13 İlmek ile başlanan Şal modeli eni daha geniş olması için 13 ilmek ile başlanmış.Ama siz İnce uzun bir Şal yapmayı isterseniz 5 ilmek ile de başlayabilirsiniz.

Her sırada bir artırma Sonrasın da 4 sırada bir eksiltme yaparak devam ediliyor.Kayarak ilerleyen Ajurlu bölümden başlayarak 10 ilmek olduğunda yeni ajur sırasına geçiliyor.

Her iki Ajur arasında 7 ilmek oluyor.İstediğiniz boya ulaşıncaya kadar Artırmalar yapılıp yeterli geldiğin de eksiltmeler yapılıyor.Eksiltmeler yine 4 sırada bir yapılıyor.

bohem-tarz-batik-sacakli-sal
bohem-tarz-batik-sacakli-sal

Bu kısım genelde kafa karıştıran kısım çünkü arttırma yaparken daha çabuk yeni ajurlu sıra eklerken, eksiltme yaparken yeni sıraya başlama epeyce sonra oluyor.

SPİRAL MOTİFLİ BATİK İPLE BEBEK BATTANİYESİ KOLTUK VE YATAK ÖRTÜSÜ

Spiral Batik Bebek Battaniyesi modeline de bakabilirsiniz.Batik ipler Tığ işi Modellerde de çok şık oluyor

batik-kovboy-cicekli-sacakli-sal
batik-kovboy-cicekli-sacakli-sal

13 İlmek kaldığı zaman Şal bitiriliyor. 5 İlmek başlayanlar 5 ilmek kalınca bitirecekler. İsteğe göre yapılan çiçek, daire gibi süslemeleri tığ yardımı ile hafif bir kenar oyası ile tutturarak şalı güzelce ütülüyoruz.

BATİK İPLE FISTIK ÖRNEĞİN BİRLEŞİMİ YUMUŞAK BAYAN BERE

Batik İple neler örülür? Birazda onunla ilgili Tığ veya Şiş ile yapılan Modellerden göstereyim.Bu Batik İple Fıstıklı Bayan Bere modeline de baktığınız da Örneğin ve modelin güzelliğine bakın.

uclari-sacakli-cicekli-batik-sis-orgu-sal
uclari-sacakli-cicekli-batik-sis-orgu-sal

Videonun altına baktığınız da Benzer Örgüler den Batik iple Bere,Şal,Fular,Battaniye,Yelek,Şapka,Atkı gibi bir Çok Model Tarifleri görebilirsiniz.

1 Comment

  1. Geri bildirim: KIŞ AYINDA BOYNUNUZA FULAR BAHAR AYLARINDA OMZUNUZA ŞAL TARİFİ | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir