Menü Kapat
kafesli-cicekli-kare-sabun-lifi

ÇİÇEKLİ KAFESLİ KARE SABUN LİFİ AÇIKLAMALI3 Renk ip 3 numara Tığ ile yapılan Hamam Bezi  Kafesli Çiçekli Kare Sabun Lifi anlatımı Videolu. Örneğe başlanırken 2 zincir çekilir 1 ilmek örümcek şeklinde uzatılır baştaki ilk zincire batılır fıstık yapılır.

aralarda 1 zincir olacak şekilde 7 tane fıstık yapılır 7. fıstık kapatılmadan 2 fıstık atlanır  3. Fıstık dibine  Fıstık üzerine batılır 2 li fıstık yapılır bir seferde çekilir ve kapatılmadan hemen yandaki fıstık dinine batıp tekrar fıstık yapılır 2 fıstık birden kapatılır.

cicekli-kafesli-kare-hamam-bezi-lif-modeli
cicekli-kafesli-kare-hamam-bezi-lif-modeli

Tekrar bir zincir çekilir Lifin ortası 2 li fıstık yapılacak şekilde yandaki fıstık içine batırılır ve ilk yapıldığı gibi fıstıklar 2 si tek seferde çekilir.İlk sırada 5 Tane kafes yapılır ve üst sıraya geçilir.

Üst sıraya çıkmak için ilmek uzatılır 1 fıstık yapılır kapatılır üzerine tekrar bir fıstık daha yapılır kapatmadan araya yine yapılır ve tek seferde çekilir.

Devamını ve detayları Videoda izleyerek görebilirsiniz.Unutmayın Mor ip ile 5 sıra oluncaya kadar bu şekilde Fıstıklar ile Örgü Kafesler yapılır.

Kafesli Lif Videosu

1 Comment

  1. Geri bildirim: HALKALI SAPLI UZUN ZARİF LİF TARİFİ | Nazarca.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir