El İşleri ÇEŞİTLİ ETAMİN VE KANAVİÇE KELEBEK ÖRNEKLERİ

ÇEŞİTLİ ETAMİN VE KANAVİÇE KELEBEK ÖRNEKLERİ

3533

Kelebek Figürlü En Güzel Kelebek  Etamin Örnekleri ve Kelebek Çarpı işi Şemaları

El işlerinde bir çok Hayvan figürü kullanılır fakat en bilinen Kelebek el işi işlemeleridir. Kelebekli örgüler, Kelebekli Kanaviçe ve Etamin örnekleri, Kelebekli Havlu Kenarları Etaminleri , Kelebekli İğne Oyaları gibi daha bir çok el işinde bize ilham verir Kelebekler

Görüntüleriyle ve naif bir kanatlı olan Kelebeklerin en güzel Etamin ve Çarpı işlemek siteyenler için sizlerle paylaştım. Daha fazlası için menüden Kategorilere bakabilirsiniz. Yastık kenarlarına yapılan Etamin ve Kanaviçe işlemeleri günümüzde hala kullanılıyor.

Kızlar Çeyizlik yeni Kanaviçe ve Etamin işlemelerine bu aralar yaz düğünleri yaklaştığı için daha çok zaman ayırarak eksik çeyizleri tamamlamaya çalışıyorlar.

Namazlık Etamin Örnekleri genelde namazlığın çevresini saracak şekilde kenar etamin örnklerinden en yeni, en güzel çarpı şemaları kullanılarak ya da örnek çıkarılarak yapılmakta.

Kırlentlik Etamin örnekleri genelde ya motif şeklinde ya da çiçekli etamin ve kanaviçe örneklerinden seçilirken en çok insan figürlü Etamin pano işlemeler dikkat çekiyor. Aynı gerçek insan resmi gibi işlenen kanaviçeler görenlerde hayranlık uyandırıyor.

Çeyiz boğçalarının köşelerine işlenen kanaviçeler bu yıl yine çok revaçta.  Kasnak içindeki etamine işlenen etamin örnekleri ve modelleri daha sonra kasnakla beraber duvara asılıyor ve evin dekorasyonunda hoş bir detay oluşuyor.

Çok kolay Etamin ve Kanaviçe işlemeleri kadar yapımı gerçekten büyük maharet isteyen , hamarat kadınların yaptıkları Manzara şeklinde Etamin işleme en zor etamin örnekleri ve işlemeleri arasındadır.

Resimlere Tıklıyarak Büyütebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz