El İşleri Bebek Örgüleri CANLI RENKLER İLE ŞAHANE TIĞ MODEL BATTANİYE

CANLI RENKLER İLE ŞAHANE TIĞ MODEL BATTANİYE

764
Nazarca-3-canli-renkli-bebek-battaniye
Nazarca-3-canli-renkli-bebek-battaniye

Tığ modelli örgü bebek battaniyeleri için Sizleri görünce hayran kalacağınız Canlı renklerle Şahane Tığ işi Örgü Bebek battaniye model yapılışını sunuyoruz.

Yelek, hırka, bere, battaniye gibi örgüler için tavsiye edilmiş. Yatak örtüsü,Çanta,cüzdan,kalemlik, koltuk örtüsü gibi çeşitli örtülere de kullanılabilir.

kenar-modelli-battaniye-orgu-3-renk-tig-isi
kenar-modelli-battaniye-orgu-3-renk-tig-isi

3 renkli tığ işi Battaniye modeli yapımında beyaz, gri ve kırmızı soft Alize Baby örgü ipleri kullanılmıştır. Örgüye başlarken modelin zemininde kullanılan ana rengi ne ise onunla başlamanız gerekiyor.

3 Renkli Bebek Battaniyesine Burada da modele beyaz renk ile başlanarak gri ve kırmızı renkli de örgü desenleri zincir çekme tekniği ile yapılmış.

Bebek battaniyesi Tığ işi örgü modellerinde battaniye kaç santim olmalı? sorusuna gelince 80-90 santim uzunluğunda bir zincir üzerine battaniye modeli kurabilirsiniz.

canli-renklerden-sahane-tig-model-battaniye
canli-renklerden-sahane-tig-model-battaniye

Ancak Örneğin toplama ihtimalini göz önünde bulundurarak benim önerim ise 100-110 santim üzerinden zincir çekip adamakıllı büyük ele gelir bebeği çok güzel sarıp sarmalayacak bir battaniye modeli yapılması.

Zincir üstüne ikili Trabzanlar yapılarak ilk önce battaniye modelinin alttaki zemini için ikili trabzan örnekleri hazırlanıyor. Daha sonra Trabzan sıraları bittikten sonra kırmızı ya da gri renk ip ile modeli geçiş yapılıyor.

sahane-bebek-battaniyesi-3-renkli-ornek
sahane-bebek-battaniyesi-3-renkli-ornek

Burada bebek battaniyesi kenar modeli olarak önerilen dilimli istiridye örgü modeli ni isterseniz battaniye çevresine kullanabilir, isterseniz kendi beğendiğiniz farklı kenar örgülerinde ile de hazırlayabilirsiniz.

Kaynaklar: Post nazarca.com-Videolu Anlatım Sibelin örgü evi Kanalına Aittir.

3 Renkli Bebek Battaniye Örnek Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz