BÜYÜK ERKEKLERE 40-42 BEDEN ÖRME BLAZER CEKET YAPIMI
orgu-tasarim-blazer-yetiskin-erkek-orgu-ceketi

BÜYÜK ERKEKLERE 40-42 BEDEN ÖRME BLAZER CEKET YAPIMI


Yetişkin Erkeklere Spor ve Şık 40-42 Beden Cepli ve Yakalı Blazer Ceket Nasıl Yapılır? Tam açıklamalı Yapılışı ile. İki Tane Şişle Adamlara Cepli Modern Hırka Yapılışı.

Blazer Adam Ceket yapımın da Kullanılan Malzemeler. Alize Midi renk No: 803- Jaspe no renk 204- 1 yumak -3.5 no şiş. 9 adet 803 renk 1 adet 240 renk

40-42 Beden olan Şiş İşi Yetişkin Erkek Ceketini daha büyük 44-46 Beden ya da 48-50 Beden nasıl yapılır? Videoda önerileri dinlemelisiniz.

Videonun başında ilk olarak Lastik örneği kısa bir şekil de gösteriliyor. Blazer Ceket Lastik örneği ile yapılıyor.

spor-tarz-buyuk-erkek-blazer-ceket
spor-tarz-buyuk-erkek-blazer-ceket

Ceketin arkası için 115 ilmek atarak Lastik modeli 1 ters 1 düz yapılıyor.Bu Örnek modelin bütünün de Örnek olarak kullanılıyor.

Beden büyütmeyi 3,5 numara Şiş yerine 5 numara Şiş ile yaparak ta yapabilirsiniz. Ama Işıl hanımın da dediği gibi Ceketten ziyade Yetişkin Erkek Hırkası görünümün de olacaktır.

5 Yaş Blazer Erkek Çocuk Ceket Tarifi de Burada.

Arka Parçanın Etek ucu Koltuk kesimi arası 45 cm. 115 ilmek 45 cm olana kadar 1 ters 1 düz yapılır 45 cm olduğun da Kol Kesimi yapılır.

blazer-erkek-ceket-on-parcalar
blazer-erkek-ceket-on-parcalar

Ceket Modelin de Arka Kol Kesimi ilk 5 ilmek kesilerek başlanır.Kesmeler sıra ile 5-3-2-2 şeklin de yapılır.Arka bittiğin de 89 ilmek kalır.24+24 ilmek Omuzlar 41 İlmek Arka parça yakası.

blazer-erkek-ceket-arka-parcasi
blazer-erkek-ceket-arka-parcasi

Arka kollar da Koltuk kesimi 13+13 ilmek olarak yapılır kalan 89 ilmek omuz ve arka yaka kesimi ile sona erer.

Blazer Erkek Adam Ceketi 65 ilmekle başlanır. Kolların yapımına da 60 ilmek başlayınız. 6 sırada 1 artırmalar yapılır. 84 ilmek olduğunda Kol oyuntusu için kesmeler başlar.

blazer-adam-hirka-ceket
blazer-adam-hirka-ceket

Yaka yapımın dan sonra Ceketin Cep,Yaka ve Kol manşetleri Tığ ile bir sıra geçilir.Örgü Tasarım Işıl Hanımın Eline Emeğine Sağlık

blazer-adam-ceketi
blazer-adam-ceketi

Blazer Erkek Ceket Örme Aşamaları

This Post Has 3 Comments

  1. Şeyds

    İlk defa sayenizde ogluma bir hirka orecegim. Cok cok beyendim.Tesekkurler

Bir cevap yazın