BÜTÜN ÖRÜLEN ETEKTEN BAŞLANAN BEBEK HIRKA BERE TAKIM TARİFİ
butun-orulen-kahve-catlagi-modelli-bebek-bere-hirka

BÜTÜN ÖRÜLEN ETEKTEN BAŞLANAN BEBEK HIRKA BERE TAKIM TARİFİ


Bütün Örülen Hırka 150 ilmekten başlayan Orta kalınlıkta Bebe Yünü ile 3,5 numara Örgü Şişleri ile Minik Kuşaklı Örnekli Pembe Çiçekle süslenmiş Çocuk Hırka ve Bere Takım Tarifi.

Misinalı 3 ya da 3,5 numara Şiş Kullanabilirsiniz. Etekten Başlanan Çocuk Hırkası için 150 ilmek ile başlayın.İlk sırayı 1 ters 1 düz gidin. 1-2 Yaş Bebek Hırkası için Kahve Çatlağı Örgü Örneği kullanılıyor.Diğer adı Kahve Çekirdeği Pembe Bebek Hırkası.

Sümbül hanımın Önerisi 4 Yaş Yakalı Çocuk Hırkası İçin  ” Bu hırka bütün olarak başlanıyor 4 yaş için 200 ilmek başlayabilirsiniz. Önler 52-52 ilmek arkası 96 ilmek olarak ayarlayabilirsiniz”

tam-anlatimli-yakali-pembe-sis-isi-bebek-hirka-bere
tam-anlatimli-yakali-pembe-sis-isi-bebek-hirka-bere

7 Yaş Çocuk Hırkası Örmek isteyenlere önerilen”7 yaş için önler 60-60 ilmek arkası 100 ilmekten başlayabilirsiniz. Toplamda 220 ilmekten”

Kahve Çatlağı örneği Kol manşetler Ön parçalar da ve Yakada kullanılıyor.Hırkanın Kolları ve Arkası Düz Örneği ile yapılıyor.

pembe-yedi-cuceler-bebek-beresi
pembe-yedi-cuceler-bebek-beresi

Ponponlu Pembe Bere Çiçek ile süslenmiş ve Kahve çekirdeği örneği Lastik bölümünde kullanılırken devamın da Düz örgü yapılmış.

Modelin resminde Patik modeli de gösterilmiş ancak Videosu yok.Videosu çekildiğin de Takım Hırka,Bere ve Patik modeli olarak sayfada tüm videolar yerini alacak.

El işi Krallığı Kanalı Sümbül hanıma Bu güzel Çocuk Hırkası Tarifinden dolayı çok Teşekkürler.Ellerine emeğine sağlık.
Hırkanın Videosu

Berenin videosu

Bir cevap yazın