El İşleri Bebek Örgüleri BURBERY DESENLİ SÜVETER:EKOSE SÜVETER MODELLERİ

BURBERY DESENLİ SÜVETER:EKOSE SÜVETER MODELLERİ

1885
Burberry -orgu-cocuk-suveter-5-6-7-8-yas
Burberry -orgu-cocuk-suveter-5-6-7-8-yas

Burberry desenli Ekose Çocuk süveter. 5-6-7-8 yaş grubu Erkek ve Kız çocuklarında giyebileceği Erkek çocuk Süveter model yapımı. 4 renkli V yaka süveter tarifi.

Modelin boy ölçüsü 43 santim. Kol altından genişlik 34 santim. Kol boyu uzunluğu 16 santim. Yaka kol evi uzunluğu 17 santim.

4-renk-V-yakali-Ekose-erkek-suveter
4-renk-V-yakali-Ekose-erkek-suveter

Alize Baby Best örgü iplikleri ile çalışılmış. Ana renkten dağa fazla ip kullanılmış. Diğer iplerden 1 Er yumak kullanılmış.

Süveter çalışması için Alize Baby Best Bej renk, beyaz, mavi ve kırmızı tonları bir arada uygulanıyor.. Arka tarafı dümdüz Haroşa örgü ile tek renk çalışılıyor. Burberry deseni sadece öne uygulanıyor.

Mavi-Ekose-Burberry -Suveter-2-sis
Mavi-Ekose-Burberry -Suveter-2-sis

5-6-7-8 yaşa kadar çocuklarda erkek çocuklarına Örebilirsiniz. Diğer renklere baktığınızda kız çocuk süveter modeli olarak ta kullanılır.

Ekose Çocuk Süveter Modeli

İlk parçada Ön parça ile başlanıyor. Bej rengi ipe toplamda 68 ilmek ile etek lastiği 2 düz 2 ters ters örgü ve 3,5 milim şiş ile örülmüş.

yesil-iple-Burberry v-yaka-suveter
yesil-iple-Burberry v-yaka-suveter

Lastik yaparken 3,50 mm, örnekli bölümlerde ise 3,75 mm Biraz daha kalın şişe geçiliyor. Yoksa 4 numara şişelerde çalışabilirsiniz. Renk geçişlerinde lacivert, beyaz, lacivert 3 diş, 5 diş kırmızı, sıralaması ile model kurulmuş.

Kol kesimi ne kadar lastikle birlikte oda çalışması 26 santim, Lastiksiz birlikte 22 santim yaptıktan sonra ilk önce kol kesiliyor. 1 santim öldükten sonra yaka kesimi ile devam ediyor.

eflatun-ipten-Burberry-suveter
eflatun-ipten-Burberry-suveter

Arka 68 ilmek ile çift lastik üzerine yine üç buçuk numara şiş ile başlıyor. Arka parçanın tamamı Haroşa örgü çalışılıyor.

Süveter modelinde V yaka nasıl yapılır? burada görüp V yaka kazak modellerinde de aynı tekniği uygulayabilirsiniz. Son olarak tüm ilmekler yaka ve kol için çıkarılıp ötüldükten sonra model tamamlanıyor.

Video: ELİF PİRENVİSE Bebeğim Örgülerim

4 Renk Çocuk Süveter Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz