Güzellik,Bakım BOTOKS NASIL UYGULANIYOR,ACI HİSSEDİLİYORMU

BOTOKS NASIL UYGULANIYOR,ACI HİSSEDİLİYORMU

83
Botok Enjeksiyonu


Botoksun yapılışından önce botoksun etki alanlarına değinmek istiyoruz. Botoks kişilerin görünüşünden memnun olmadıkları mimiklerin hafifletilmesine yada giderilmesine yarar.

Kişinin görünüşünde olumlu değişiklik yapar gençlik kazandırır. Ayrıca koltuk altı el ve ayak terleme sorunu olan kişilere uygulanan botoks ter bezleri ile sinir uçlarının iletişimini bir süreliğine durdurarak ter üretimini önler.

Botoks nasıl yapılır konusunu çok sayıda kişi merak eder. Bu yazıda sizlere botoksun yapılışı ve etkilerinden söz edeceğiz.

Botoks uygulanan kaslardaki sinir ve kas bağlantıları bloke olur buna bağlı olarak kasılmalar önlenir. Sinir uçlarından salgılanan asetilkolin adı verilen bir maddenin salınımını önler. Bu sayede uygulama yapılan kasın üstünde bulunan cilt kırışıklıkları giderilir ve gerginlik kazanır.

Tüm bunlar olurken botoks uygulaması yapılmayan diğer kaslar eskisi gibi çalışmalarını sürdürür ve kişinin yüz ifadesini donuklaştırmaz. Botoks uygulaması yapılmadan önce doktor ile hasta arasında yapılacaklar ve beklentiler konusunda bir görüşme yapılır. Bu görüşmede hasta hafifletilmesini yada yok edilmesini istediği mimiklerini doktoruna iletir ve bu isteğe göre doktor uygulama yapar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz