El İşleri BONCUKLAR DARDA OYASI KENAR ÖRNEĞİ

BONCUKLAR DARDA OYASI KENAR ÖRNEĞİ

11312
boncuklar-darda-tulbent-oyasi-yapilisi
boncuklar-darda-tulbent-oyasi-yapilisi

Tığ Oyası Boncuklar Darda Yazma örneği Tarifi-Bu Oyayı Tarifini izlerken Hem Kum boncuklu Hem İncili olarak göreceksiniz. Siz hangini severseniz onu yaparsınız.

İğne Oyası Zarafeti ile Mekik Oyası Birleşimi olan Mekik Kalpli İğne Oyası model yapılışı da burada. Mekik kullanmayı bilenler için bu örnek kaçırılmaz.

Şimdi model ilk olarak Yeşil ip üzerin de en minik Kum Boncuklar ile yapılmış olanı gösteriliyor.Ancak Boncuklar çok ufak olduğundan model için de kaybolmuş.

tig-oyasi-boncuklar-darda-modeli
tig-oyasi-boncuklar-darda-modeli

Bu nedenden Model daha iri olan İnciler ile anlatılıyor.Onun için model daha iri görünüyor.Siz istediğiniz Boncukla bu oya örneğini yapabilirsiniz.

Hangi Boncukla yapılırsa yapılsın Boncukları ipe geçirip başlıyoruz. 1 sık iğne ile ipi yazmaya sabitleyin. 3 zincir ile Tığ üstüne 2 ip alın 1 kutu geçin diğer kutuya 3 defa da çıkılan trabzan yapın.

3 zincir ile ilk yuvaya 4 sık iğne yapılır. Aynı Tığ battı içine batın kapatıp 3 zincir çekin. Tığa ip alın 1 sonraki kutuya girin 3 lü trabzan yapın boncuk alın.

Gördüğünüz gibi başlama aşaması da yapılış aşamaları da kolay Videosu altta. Tek renk ip küçük inciler ile şık bir Yemeni Modeliniz olsun.

Boncuklar darda oyası videosu

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz