BEŞ TEPE TIĞ OYASI TARİFİ

bes-tepe-tig-oyasi
bes-tepe-tig-oyasi

Mutfak Havlusu Modellerin de,İri Motifli Oyalı Yazma Kenarı ya da El Havlusu Kenar Örneği olarak ta kullanabileceğiniz Geniş ve şık Motifli Tığ işi  Beş Tepe Kenar Oyası Videolu.

3 renk ip 21 ya da 22 numara Tığ ile modelin yapımına ilk olarak Alt oya hazırlığı ile başlanıyor.Alt ara oya için Yeşil renk iple başlanıyor.

havluya-yazmaya-5-tepe-oya-yapimi
havluya-yazmaya-5-tepe-oya-yapimi

İlk Tığ battı kenar kıvırma tekniği ile başlayan Kenar Oyasını ipi en başa sabitleyip başlıyoruz. Motifler arası vereceğiniz arayı belirlemek için ilk sıraya başlıyoruz.

İp sabitlendikten sonra 1 örümcek yapın ip tığa 2 kez dolanır 2 kutu atlanır 3. kutuya trabzan yapılır 4 zincir 6 sık iğne 7. tığ battı içine tamamlanır.

Haki Yeşili Yazmaya yapılan Kum Boncuklu Kolay Oya Modeline de bakmadan geçmek istemezseniz buradan o modeli de görebilirsiniz.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. PULLU TIĞ OYASI YAZMA TARİFİ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*