Ben Kimim

Benim Hayatım

Güncelleme:10.03.2018 Cumartesi

Merhabalar

45 yaşının en güzel çağlarını yaşayan İlkokul mezunu oldukça hırslı ve meraklı öğrenmeye hiç doymayan 3 çocuk Annesi İzmir’li bir bayanım.

Adım Dilek Özatmaca -Özsoylu 5 Mart 1973 yılında sabaha karşı İzmir de Dünya’ya gelmişim. Balık Burcu özellikleri sanırım benden esinlenerek yazılmış zira tüm özelliklerini fazlasıyla taşıyorum diyebilirim.

İlkokulu maddi nedenler ve Annem ile Babamın boşanmasına denk geldiği yıllarda çok zor şartlarda bitirdim. Evin en küçük çocuğu olarak üzerime düşeni yapmak için İlkokulu 5 bitirdikten sonra çeşitli işlerde çalıştım.

Çocukluk Kariyerim Pazarda su satmak,Balon satmak ,Kömür ve odun alanların yakıtlarını çok ucuza taşımak gibi işler ile başladı.

3 kardeş Annemizin tüm ısrarlarına rağmen, Annemize maddi destek sağlamak amacı ile okullarımızı bırakmak zorunda kaldık.

Çeşitli işlerde çalıştıktan sonra Tekstil sektöründe ayakçılık ile başlayan mesleğim Bant ustalığına kadar tam 16 yıla yakın sürdü.

Her zaman çalışmayı çok seven bir yapım oldu ,sanırım atalarımın Göçmen ve Makedonya Türkü olmasından kaynaklı.

Okuyup Doktor olmak en büyük hayallerim arasındaydı zira Annem emekli Hemşire Baba da Hastaneden emekli Memurdu.

Olmadı okuyamadım fakat bilgiye ve öğrenmeye açlığım hala bitmiş değil. Her hangi bir kursa gitmeden sırf merak ve öğrenmek hırsı ile 29 ocak 2008 yılında Web siteleri yapmaya başladım.

İlk olarak bedeva alan ve domain sağlayan sitelerde başlayan Webmasterlik yolculuğum kendimi geliştirince com uzantılı siteler açmaya karar verdim.

3 adet web sitem ve 3 adet blogum var. Fakat en çok emek ve zaman harcadığım sitem Nazarca.com.

İnternet üzerinde gördüğüm,beğendiğim şeyleri ve kendim çocuklarım ile yaptığım etkinlikleri sizlere Resimli anlatımlı olarak sunmaya gayret ediyorum.

9 yıl önce başlayan yolculuğum 6 yıldır web sitelerim den Reklamlardan gelen kazancımla mesleğim haline dönüşürken ,mesleğim Tutkum haline geldi.

Elimden geldiğince titiz çalışmaya gayret ediyor ve siz sevgili okurlarıma en iyi hizmeti sunmaya çalışıyorum.

İlkokulu mezunu olan herkes isterse her şeyi başarabilir diye düşünüyorum.

Elbetteki Eğitimin önemi çok büyük ve Çocuklarımızı mutlaka okutmalıyız. Benim amacım okuyamamış olan okurlarıma örnek bir Profil çizmek.

Aylık olarak Web sitelerim den Hatırı sayılır bir kazanç sağlıyorum.

Çocuklarım da benim gibi çok azimli ve çalışkanlar bu özelliklerimi onlarda da görmek beni fazlasıyla memnun ediyor.

Eşim Rize Ardeşen-Pirinçlik (Sifat) köyünden Laz

Fırıncılık yapan eşim ile 14 yıldır beraber hayat mücadelesi veriyor ve birbirimizi çok seviyoruz.

Çocuklarımız ile beraber huzurlu ve mutlu bir hayat sürme çabamızda her zaman birbirimize maddi ve manevi destek sağlamaya çalışıyoruz.

En Büyük hayalim kendimize ait kendimizin alabildiği Bahçeli bir evimin olması ve bizde bunun için tasarruf yaparak çocuklarımıza gelecekte bir Baba ocağı bırakabilmek için çaba gösteriyoruz. Eşimin babasından kalan mal varlığımız var ancak biz kendimiz bir şeyler yapabilmek istiyoruz.

Din,Irk,Etnik köken ve mezhep ayrımı asla yapmam İnsanların eşit olduğunu düşünür ve çevremdeki İnsanlara bu şekilde davranırım.

Hoşgörülü ve Üslubuna dikkat eden bir yapım var bana yapılmasını ya da söylenmesini istemediğim hiç bir şeyi kimseye yapmam ve söylemem.İnsanlarında bu konuda hassasiyet göstermesini isterim.

Yasaları tekrar düzenlemek benim elimde olsaydı Ensest ve sapık kişiler hakkında tekrar İdam getirilsin diye bir düzenleme yapardım.Hayatta hiç Düşmanım yoktur ancak Kadınlara Şiddet Çocuklara Sapıklık yapan her birey(İnsan diyemiyorum) benim baş düşmanımdır.

Benim hayat Felsefem İnsanların yapamayacakları şey olmadığı üzerine kurulu. Yeter ki öğrenmek ve başarmak için çaba gösterin ve emek verin.

Kötü bir Sigara ve Çay tiryakisi olarak cadı,geçimsiz ve çok hırçın olduğumu söylerler (sadece eşim :)

Resimler 3-4 yıl öncesine ait çocuklarım şu anda 14-11 ve 10 yaşındalar okullarında da hala çok şükür başarılı ve azimliler :)

Saygılarımla ..DİLEK ÖZATMACA (ÖZSOYLU)

Facebook:DİLEK ÖZATMACA (ÖZSOYLU)

ÇOCUKLARIM VE BENİM FOTOĞRAFLARIMIZ

284764_1702178134223_311861_n
Burdaki resmimi geçen yıl eşimin memleketi Rize’ye gittiğimizde fırtına deresinin orda çekilmiştim.
262292_1632501712356_755826_n
Burda en başta küçük kızım Nazar,Oğlum Gurur ve Ortanca kızım Masal. Fakat bu resim yaklaşık 3 yıl önce çekildi. Masal’ın doğum günü
579095_2666901731710_2087277097_n
Hayat dolu çocuklarım resimdeki gibi cin gibiler çok akıllılar:)
294966_113691792099453_820824093_n
Prensesim Kızım Masal
1175509_1405325449693060_953580199_n
Aslan oğlum Gurur
250366_1674366078939_2255423_n

Karnımı az daha içime çekersem patlıyacakmışım gibi görünüyorum:)
284764_1702178134223_311861_n

Şimdi saçlarım kumral bu resim geçen yıldı yaşlandık 40 olduk 2014 martında 41 olacağım:)

270726_1661892687112_1657349_n

Geçen yıl Rize/Ardeşen Pirinçlik köyü eşimin memleketi fırtına deresinde

215377_1488336068305_739037_n

Şimdi saçlarım bu şekilde kumral. Yine Rize’de çekildiğim bir resmim

343 thoughts to “Ben Kimim”

 1. Merhaba öncelikle sizin hikayenizi tesadüfen okuduğumu bilmelisiniz.Pazar filesi nasıl örülür diye nette geznirken sizin sayfanıza denk geldim ve ilk defa türkçe bir video izleyip çok beğendim.Bende örgüye geçen yıl hobi amaçlı başladım ama çok keyif aldım benim ailemde Yunanistan göçmeni ve çalışkan insanlar annanem teyzem annem bende geç uyanan bu tutku umarım banada sizin gibi güzel günler gösterir en büyük amacım örgülerimi yayınlamak ve bu sayede maddi gelir sağlamak severek yaptığım bu işte bizlere ilham kaynağı oluğunuz için çok teşeklürler…Sevgiyle Kalın …😊😇

  1. Sevgili Gülin benim paylaşmaktan örgüye vaktim kalmadığından sizlere de en güzel modelleri seçerek yayınlamaya çalışıyorum.Umarım sen de dileklerini bir an önce gerçekleştirebilirsin.Güzel yorumun için çok teşekkürler Güze Ailene sevgiler

  1. Selma hanım sitemizden satış yapılıyor.Bundan 2-3 sene kadar önce ürünlerini satmak isteyen hanımlara deste amaçlı ücretsiz olarak ürünlerini tanıtımını yapıyordu.Anca 2 yıldır maalesef ürün tanıtımı yapmıyoruz artık

 2. Merhaba Dilek ablam,
  Pet şişeleri değerlendirmek isterken sitemde buldum kendimi. Azmine kendini geliştirmek için yaptıklarına hayran kaldım. Sizin yaptıklarınız sokağa çıkamayan insanlar için ekonomik bir uğraş devamını bekliyorum,Kolay Gelsin

  1. Sevgili Adrian son cümle dekini yapmana gerek yok bu nedenle son cümleni kaldırdım.Sayfamı ziyaret etmen güzel yorumunu bırakman da yeterli. Ama öncelikle Kul hakkına girmeden şunu açıklığa kavuşturayım.Evet ben de evimde çocuklarım ile burada yapılan etkinlikeri bazen yapıyorum, ancak Burada ki çalışmalar Anonim olarak paylaşılmış çalışmalardır ve ben yapmadım.Ben sadece yapmak isteyenlere ulaştıran bir Elçiyim diyelim.Kolay gesin

 3. Merhaba ben Youtube kanalımda yayınlamış olduğum el işi videolarımı sitenizde yazar olarak paylaşmak istiyorum. Bunun için ne yapmam gerekiyor acaba ?

  1. Merhabalar.Mail hesabınızdan bahsettiğiniz kanalın hangi olduğunu anladım.Sizin kanalınızdan seçtiğim bir kaç modeli daha önce sitemde yayınladım.Modellerin anlatım özgün olarak yazıp bana özgün resimleri ile birlikte gönderebilirseniz be yazınzı yayınlarım. Bana Nazacarca.com Facebook sayfamdan mesaj ile ulaşabilirsiniz

 4. Ben 21 yaşındayim örgü örmeyi çok seviyorum bende sizin sitenizde satmak istiyorum bu mümkün mü mumkunse şartlar nelerdir?☺

   1. DİLEK HANIM MERHABA ANNENİZLE AYNI MESLEKTENİZ.SİZE HAYRAN OLDUM. BANA İLHAM VERDİNİZ. BENİMDE İKİ CADIM BİR PRENSİM VAR.ALLAH HERKESİN YARDIMCISI OLSUN…

 5. Yalancı dondurma fotoğraflarına bakarken sizin siteye gelmişim :) Takdir ettim, çabalarınızı ve beğendim. Kolay gelsin.

   1. Selamlar bende el işi ürünlerimi sergilemek ve satmak istiyorum yardımcı olursanız çok mutlu olurum

 6. merhabalar Dilek hanım,paylaşımlarınız ve kendinizden bahseden yazınızı okudum.kendinize olan öz güveninize,azminize hayran oldum.benimde hayat felsefem size çok yakın.bir insan isterse başaramayacağı ve yapamadığı hiçbir şey yoktur.ben de 60 yaşında 2 çocuk annesi Ankara da yaşayan evhanımı bir bayanım.el işlerini çok seviyorum ve iğne oyası kursuna gidiyorum.Paylaşımlarınızdan faydalanıyorum çok teşekkür ederim.

  1. Sevgili Beyhan Hanım desteğiniz için çok teşekkür ederim. Beni çok mutlu ettiniz. El işlerniz zamanında çok yapıyordu ancak artık Sitemde Paylaşarak Yapan Arkadaşlara güzel Modeller bulup ulaştırmaya çalışıyorum. Sizin gibi değerli Arkadaşlar sayesinde sitemi geliştirip daha büyük kitlelere ulaşıyorum. Hepinize ve size bu Desteklerinizden dolayı çok teşekkür ederim

 7. Merhaba dilek hanım bende sizi tebrik ediyorum ve başarılarınızın devamını dilerim evet sadece okumakla degil insan kendini geliştirebilir çok dogru ve ben sizin karakterinizi kendime çok benzettim insan kendine yapılmasını istemedigi bir şeyi başkasına yapmamalı hayat daha güzel yaşanır olur keşke herkeste birazcık olsa bu düşünce isviçreden sevgi ve selamlarımı gönderiyorum

   1. Tebrik ederim sizi insan azminin neler yapabileceğini sergiliyrsnz başarılarımız devamını dilerim

 8. Merhaba Dilek hanim. Normalde orgu ile pek ilgilenmiyorum. Gecirdigim ufak bir kaza sonucu gecici bir muddet yataga bagimli kaldigim icin oyalanmak amaciyla orguye merak sarmisken tesadufen sitenizi gordum. Paylasimlarinizin yaninda, kendinizden bahsederken kullandiginiz samimi uslubunuz beni cok etkiledi. Izmir karsiyakada yasiyorum. Bende iki cocuk annesiyim. Umarim bir gun tanisiriz. Daha da guzel islere imza atmaniz dilegiyle sevgiyle kalin.

  1. Sevgili Derya hanım Öncelikle çok geçmiş olsun Allah acil Şifalar versin.Hakkımda düşündükleriniz beni çok mutlu etti çok sağolun.İnsanın kendini ifade kendi beğendiği ve İnsanlara faydalı olacağına inandığı şeyleri kendine ait bir ortamda paylaşması çok güzel. Ben hep evdeyim ev yaşantısını çok seven bir hanımım.10 Yıl önce hevesle başladım azimle devam ettim derken bu Hobim çok sevdiğim işim ve ekmek kapım oldu.İnsanın kendi işim diyebileceği bir mesleğe sahip olması ve bu işi kendi imkanları ve azmi ile kendisinin yapması kadar güzel bir şey yok.Bende elimden geleni yapıyor ve işim sayesinde sizin gibi değerli Arkadaşlara ulaşabiliyorum. Küçük Dünyam sitem sayesinde Kocaman bir Dünyaya dönüşüyor bunları yaparken hem evimle çocuklarım ile ilgilenebiliyorum hem dış Dünya ile ilişkilerimi koparmıyorum. Siz daha önce çalışıyor muydunuz? Sosyal hayatınız nasıldı bilmiyorum ama Şu anda yatarak tedavi görmeniz dahi Tesadüf olmayabilir. Yani Ben yaşadığımız hiç bir şeyin Tesadüf olmadığını bir şeylere vesile olabileceğini düşünürüm. Sizde bu süreçte kendinize bir Hobi bulabilirsiniz. Ben neredeyse 14 yıldır Örgü örmüyorum. Etamin,Kanaviçe,Dantel,Şiş Örgüleri,Tığ Oyaları zamanında çok yaptım ama artık bunları paylaştığım için vaktim olmuyor. Ama yapamasam da hem yeni şeyler öğreniyor he bilmediğim şeyleri öğreniyor hem öğrenmek isteyenler için paylaşıyorum. Videoların sahipleri Videolardaki Reklamlardan ,ben sitemdeki reklamlardan kazanıyorum ve Ziyaretçilerde ücretsiz olarak aradıkları şeylere ulaşabiliyorlar. Tüm bunlar bana Tüketici değil de Üretici olduğum hissini yaşatıyor. Ben Okuyamadım ama Evlatlarım okusunlar diye çok uğraş veriyorum. Sizin de 2 yavrunuz varmış Allah bağışlasın. Yaşınız kaç? çocuklarınız kaç yaşındalar? çok merak ettim. Evim Bornova Küçük Parkta yolunuz düşerse evimizin altındaki Cafe de sizinle sohbet edip Çay,Kahve içmek isterim.

   1. Merabhaba ben 16 parca kasnak isi salon takimi almak istiyorum yardimci olurmusunuz nasil satin alicam

    1. Esra hanı ben satış yapmıyorum.2-3 sene önce evinde e işi yapan hanımların ürün tanıtımlarını yapıyordum ama artık yapıyorum.Gördüğünüz model artık satılmıyor ya da muhtemel olarak aynı fiyatlara satılmıyordur

 9. Merhaba. Sitesinde yayınlamış olduğunuz ”ANLATIMLI PAPATYA ÖRNEKLİ BEBEK YELEĞİ YAPILIŞI” konusunun videosu var mı acaba ?

 10. Sizi gönülden tebrik ediyorum, başarılarınız, becerilerinizi paylaşmanız çok güzel, örnek alınması gereken bir bayansınız. Işığınız hiç sönmesin,ışığınızla çevrenizi aydınlatmanız dileğiyle……💜💙❤💚🌸🌺🌼

 11. Masallah sizin sitenizi hayranlikla takip ediyorum. Ben örgüye cok uzun zamandan sonra terkardan yeni basladim. Ama sizin anlatimlarinizla insallah dogacak olan ilk torunuma cok güzel örgüler ördüm ve örmege devam edecegim. Emeginize saglik. Cok tesekkürler. Almanyadan selamlar

 12. Başarınıza ve azminize hayran oldum bende bir göçmen olarak gururlandım…bloğunuzu severek takip ediyorum….

 13. MaşaAllah bir kadın olarak okudukça gurur duydum sizinle. Başarılarınızın devamını dilerim.

 14. Başarmak ne güzel bir duygudur… okurken bile mutlu oldum. Bu hayat şartlarında azim ve severek biseyler yapmak çok önemli. Devamını dilerim. Sevgiler…

   1. ellerinize sağlık örgü benim de severek yaptığım el işi olmuştur modellerinizi akıcı ve kolay anlaşılır bir şekilde anlatmanızı beğendim örnekleri kolayca yapıyorum başarılarınızın devamını dilerim.teşekkürler dilek hanım

    1. Sitemde seçerek paylaştığım modellerinin kaliteli anlatımlar olmasına gayret ve özen gösteriyorum.Ancak asıl emek bu videolara zaman ve vakit ayırıp çeken model Tarifleri anlatan hanımlara Ait.Onların emeğine sağık,Çok Teşekkürler Fatma hanım

 15. Sizi ne kadar tebrik etsem azdır.Azminiz hayranlık verici başarılarınızın devamını diliyorum.Bende 42 yaşında üniversite okumaya başlamış biri olarak insanın isteyip çalıştıktan sonra yapamayacağı hiçbir şey yoktur felsefesiyle yaşayan bir kadınım sizi fark edip tanıdığıma mutlu oldum sevgiler.

 16. Dilek hanım merhaba sizi internetde karayemiş meyvesini nasıl bulurum diye ararken buldum :) iki çocuk annesi olarak yazılarınız dikkatimi çekti ve keyif alarak inceledim çok icten bir blok tebrik ederim …size bir kardeş olarak danışmak istedim karayemiş bulabilirmiyim :))) içtenliğiniz ve dürüstlüğünüz yüzünüzden yansıyor bende o nedenle rahatca size danışmak istedim …sağlık sıhhat huzur dilerim …(mail olarak geri dönerseniz çok memnun olurum )

  1. Esra hanım size maillede dönüş yapacağım ancak buradan da cevaplayım.Ben şu an izmirdeyim orda Rize de olsam severek size gönderirdim.Sayfada nerden bulabileceğinizi de yazdım orası ile iletişime geçebilirsin canım.Sitem ve benim hakkındaki düşüncelerin için çok teşekkür ederim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir