Örgü Modelleri Bebek Örgüleri BATTANİYE VEYA LİF MODELİ: KİRPİKLİ KENAR FISTIKLI ZİKZAK RENKLİ TIĞ ÖRGÜ

BATTANİYE VEYA LİF MODELİ: KİRPİKLİ KENAR FISTIKLI ZİKZAK RENKLİ TIĞ ÖRGÜ

8671
Kirpikli-zikzak-dolgu-fistik-tig-isi-2-renkten
Kirpikli-zikzak-dolgu-fistik-tig-isi-2-renkten

Yepyeni bir Tığ işi iki renkli Dolgulu model. Kirpikli kenar örgülü Fıstıklı dolgulu Zikzak modelli Tığ örgü battaniye ve lif modeli çalışması.

Model 2 renk ile çalışılmış. İstenilen sayıda renk ile de çalışılabilirsiniz. Kenarları kirpik örgü, ortası zikzak fıstıklı desen ile yapılmış.

kare-lif-model-zikzak-dolgular-renkli
kare-lif-model-zikzak-dolgular-renkli

Tığ Model Örgü Lif modeli olarak anlatılan model bebe ipleri ile bebek battaniyesi içinde erkek ve kız bebek battaniyeleri ne uygun.

mavi-dolgulu-kirpik-kenar-ornek
mavi-dolgulu-kirpik-kenar-ornek

Kızlar modeli nasıl? isterseniz Nerede? isterseniz kullanabilir, istediğiniz sayıda, isterseniz rengarenkte örebilirsiniz.

gosterisli-dolgu-kirpik-zigzak-orgusu
gosterisli-dolgu-kirpik-zigzak-orgusu

Kare lif modeli zikzak Fıstıklar ile yapılmış. İp olarak fıstık yeşili ve beyaz renk lif ipleri kullanılıyor. Renk seçimi tamamen size kalmış.

Zikzak Fıstık Modelleri Örgüler

Lif modelinde Sultan marka 1.70 mm Tığ lif ipleri ile uyumluluk bir tığ ile çalışılmış. Ama siz Eğer bu modeli yaparsanız İpinizin etiketinde zaten önerilen tığ numarası olur, onunla çalışabilirsiniz.

Bebe ipleri gibi kalın örgü ipleri ile çalışırsanız Zikzak modellerde yapılan dolguların daha az yapabilirsiniz. Bu şekilde daha az ip tüketecek tir.

Ebat olarak ilk başlangıç sayısına Siz yapmak istediğiniz modele göre çekebilirsiniz. Burada 120 tane kadar zincir ile beyaz renk ip ile model başlanıyor.

fistik-yesil-lif-ipi-beyaz-2-renk-tig-model
fistik-yesil-lif-ipi-beyaz-2-renk-tig-model

İlk 1 sıra bak kutucuklar 2. sırada beyaz rengi ile dolgular, sonra tekrar kutucuklar yapılıyor.

Yeşil fıstıklı yeşil lif ipi ile geçilerek , zikzak desenli kutucuk ve fıstık dolguları ile model ilerliyor. Örnekte 3 sırada bir renk değiştirilerek, diğer renge geçiş yapılıyor.

Kare-lif-battaniye-ornekli-dolgu-kirpikli
Kare-lif-battaniye-ornekli-dolgu-kirpikli

120 zincir kare lif modeli için verilmiş. Ama bebek battaniyesi ya da koltuk şalı ne? yapmak isterseniz onun genişliğine uygun zincir çekmeniz gerekir.

Video: Modern Crochet

Fıstık Yeşil Beyaz Zikzaklı Lif Yapımı/Fıstıklı Battaniye Örneği

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz