El İşleri Bebek Örgüleri BATTANİYE ÖRGÜLERİ:2 RENKLİ BAŞAKLI MODEL

BATTANİYE ÖRGÜLERİ:2 RENKLİ BAŞAKLI MODEL

1219
Nazarca-basakli-2-renk-bebek-battaniyesi
Nazarca-basakli-2-renk-bebek-battaniyesi

Her daim battaniye modellerinde kullanılabilir çeşitli örgüler de de uygulanabilir İki renkli Başaklı örgü modeli çalışması kabarık örnekli tığ örgü model yapımı.

Buğday başakları tığ işi örgü modeli 2 renk ile yapılmış. Burada leylak ve beyaz renkler ile modelin deseni tarifli bir şekilde ortaya konulmuş.

beyaz-leylak-renkli-basakli-tig-modelli-ornek
beyaz-leylak-renkli-basakli-tig-modelli-ornek

Sizlere kullanacağı malzemeler farklı olabilir.İp renkleri ve türü tamamen sizin tercihinize kalmış.Modelde 2’nin üstünde üç-dört renk 5 Renk istediğiniz kadar renk kullanabilirsiniz.

Yine uygun olarak kenarlarını tamamen sık iğneler, ya da tercih ettiniz farklı bir kenar örgüsü ile de çevirebilirsiniz. 2 renkli Başaklı Tığ işi örgü için kartopu Baby One örgü ipleri tığ olarak da 4 numara tığ ile gösterilmiştir.

basakli-leylak-beyaz-tig-isi
basakli-leylak-beyaz-tig-isi

Kabarık Başaklı Tığ modelini kullandığınız ip çeşidi ile ortaya çok farklı modeller ortaya çıkarabilir. Mesela Angora gibi fantezi ışıltılı ipler ile ördüğünüz de Etol modelleri için çok güzel ve şık bir örnek olur.

Bebek battaniyesi için uygun renkler ile ve Bebe ipleri ile çalışabilirsiniz. Modelin her iki tarafı aynı desenli başaklı iki yönlü örgü tığ işi bebek battaniyeleri çok güzel olur.

Angora tarz ürünler ile çalışıldığında ise bayan yelekleri, hırkaları,Etoller, bluzlar gibi örgülerde değerlendirebilirsiniz. Taban kısmında istediğiniz boyutta zincir çekerek modeli yapabilirsiniz.

Kaynaklar:Post Yazı nazarca.com-Videolu Anlatım Örgü Modellerim Kanalına Aittir.

Başaklı Bebek Battaniyesi/Crochet Baby Blanket in Two Color

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz