Menü Kapat

Nazarca-batik-cek-buz-orgu-kurcuk-modeli

BATİK İPLE ŞİŞ MODEL ÇEK BÜZ ÖRGÜ YAPIMIBatik ipten istiridye örgü modeli. Batik örgü ipinin çok yakıştığı Batik iple Çek büz örgü modeli tarifi.

Diğer adıyla Kurtçuk modeli yapılışı. Bu örgünün değişik değişik yörelere göre ya da kişilere göre değişik isimleri var.

Çek Büz Örgü Modeline Benim bildiğim Kurtçuk örgü modeli de deniliyor.İstiridye örgü modeli adı daha çok yaygın olarak kullanılıyor.

batik-iple-cek-buz-istiridye-orgu-yapimi
batik-iple-cek-buz-istiridye-orgu-yapimi

Şiş Örgüsü Çek Büz örgü modeli olarak bugün Sizler ile paylaştık. Gerçekten de bu örgüde Batik ip çok yakışmış.

Ben bu örgü ile yapılan bebek hırkaları, bere modelleri, bebek battaniyeleri biliyorum. Çok da güzel yakışıyor.Sizlere Fransız Örgü Modelini de öneririm.

orgu-cek-buz-modeli
orgu-cek-buz-modeli

Kullanılan ipin hem rengi hem türü örgü modelinde harika olmuş.Çek Büz örgü modelinde kullanılan ip Alize burcum Batik örgü ipliği.

3 numara örgü şişi ve Alize burcum batık örgü modeli ile çalışılmış. Renk geçişleri çok güzel olan Alize burcum Batik iple bebek örgülerinde de kullanabilirsiniz.

Burada Örgü Kurtçuk desenleri Arasında 3 ilmek bırakılarak gerçekten çok daha iyi olmuş.

Örgü Batik Çek Büz modeli 4 ilmek ve katlarından oluşuyor.İlmeklerimizin hesabını yapıp 2 ilmek daha ekleyerek model kurulumuna geçiyoruz.

batik-kurtcuk-cek-buz-modeli
batik-kurtcuk-cek-buz-modeli

Burada 1 sıra Haroşa örgü örülmüş. Modele başlarken Siz kendi modelinize uygun istediğiniz lastik ile başlayabilirsiniz.

Kaynaklar:Yazar nazarca.com-Videolu anlatım Ayşenin Örgüleri Kanalına aittir.

Batik Kurtçuklu Çek Büz Modeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir