BASURUN GEÇMESİ İÇİN NE YAPMALI


Sağlık

Evde Basur için neler yapabiliriz? Hemorid ağrıları için neler iyi geliyor?

Basura iyi gelen bitki çayları var mı?

Kök Zerdeçal ve Kuşburnundan birer tutam 2 litre (8 bsu bardağı ) kaynamış suyun içinde bekletilir . İyice demlendikten sonra içindeki otlar, bitkiler süzülür bu su gün içinde belirli aralıklarla içildiğinde gün boyu rahatlık sağlayarak Basur ağrılarından ve kanamalarından muzdarip olan hastalara iyi gelir. Kuru ya da taze mevsimine göre incir ve Kayası yemek bağırsakları yumuşattığı ve rahat dışkılama sağladığı için faydalıdır.

Hemoroid‘e sebep olabilecek pek çok değişken vardır. En sık rastlananları bağırsak hareketleri sırasında zorlanma , yaşlanma , hamilelik , kronik kabızlık , kronik ishal sayılabilir. Hemoroid problemi yaşayan bir insanın buna karşı evde

EVDE BASUR TEDAVİSİ

uygulayabileceği bir çok çözüm vardır ama bunlar tedavi edicilikten çok semptomlara karşı insanı rahatlatma amacı güder.

Basur oturma banyosu suyu nasıl hazırlanır? Hangi bitkiler  ile evde tedavi olabiliriz?

Basur banyosu için papatya, biberiye, ısırgan ve kuşburnu otlarından birer çimdik suyun içine katılır ve kaynatılır. Suyun ılımasını bekleyip dayanabileceğiniz derecede ılık olduğunda 20 dakika kadar bu suyun içinde oturarak Hemoroid,Basur  ağrılarınız ve kanamalarınız azalarak ahatlamanızı sağlar.

Bu yöntemlerin en iyisi sıcak su dolu bir küvette on dakika kadar durmaktır.Suya herhangi bir malzeme katmaya gerek yoktur.

Yine hemoroid konusunda evde yapılabilecek uygulamalardan birisi de beslenme düzeninde değişiklik yapmaktır.Özellikle lifli gıdalar ( sebze ,meyva ve kuru tahıl ürünleri) ve sıvı gıdalar tüketimine ağırlık vermek gerekir.Çünkü lif yönünden zengin bir beslenme ve günde altı ile sekiz bardak su tüketimi dışkının hacimli ve yumuşak olmasını sağlar.Bu ise bağırsaklardan kolay geçiş ve daha az zorlanma yapacaktır.

Ciddi Seviye Basurlarda medikal tedavi şarttır bu krem kullanımından cerrahi müdahaleye kadar gidebilir.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

12 thoughts to “BASURUN GEÇMESİ İÇİN NE YAPMALI”

  1. en iyisi doktora gitmek şimdi utanırsınız belki ama daha sonra mecbur gidersiniz. ben geçen sene ameliyat oldum ameliyattan sonra tuvaletimi yaparken acıyordu ama tuvaletten sonra hiçbir sıkıntı olmadı. 2 hafta da daha da iyi oldum ben normal klasik ameliyat oldum şimdi Allah’a çok şükür iyiyim. bana doktor rektoskopi yaptı ameliyat olman lazım dedi hiç düşünmeden oldum.Tavsiyem önce bir doktora gidin bende ilaç dere otu zeytinyağı denedim geçici rahatlamalar yaptı.ameliyattan 2 hafta sonra okula devam ettim.Gerçekten ilerleyince inanılmaz ağrısı ve acısı var.Allah herkese şifa versin.tamamen iyileşme 3-5 ay buluyor ama 1 -2 aya pek bir şey kalmıyor.

  2. merhabalar Ali bey reklam olacak deyip kullandığın ürünün adını vermemişsin para için ne reklamlar yapılıyor insanlara hizmet ALLAHIN hoşuna gider fayda gördünmü yazki bizlerde faydalanırız belki herkese sağlık versin RABBİM ben okadar sıkıntısını yaşadımki kanser olsam bu hastalık kadar zor değildir herhalde dedim sanki asırlar oldu sağlığımı kaybedeli
    ameliyat oldum 2008 de 3 sene sonra tekrar nüksetti ne kullandıysam fayda etmiyor doktor çok önemli kanser olan akrabam ameliyat oldu iyileşti ben bu hastalığı anlamadım hoşcakalın

    1. Geçmiş olsun Halit Bey Allah acil şifalar versin.Bende yorumlarda Ali beyin maili kayıtlı ben kendisine şimdi mail atarak buradaki konuşmalarımızdan bahsedecek ve kendisinden ürünün adını vermesini ve son durumu biler ile paylaşmasını rica edeceğim. Siz lütfen sayfayı tekrar ziyaret edip yorumları kontrol ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir