El İşleri BAĞLAMALI BURGU BAYAN PATİK MODELİ

BAĞLAMALI BURGU BAYAN PATİK MODELİ

684
baglamali-burgu-orgu-patik-modeli
baglamali-burgu-orgu-patik-modeli

Çok Değişik Patik Modelleri hep ilgimi çektiği için sizlere sık,sık Yeni Patik Modelleri nasıl yapılır? Türkçe Videolu anlatımlı Modeller sunuyorum.Bugün Bağlamalı Burgu Bayan Patik Modelini öğreneceğiz.

Bağlamalı Burgulu Patik Örneğini bilmeyenler için resmin altında Burgu modeline çok benzeyen bir Burgu Modeli tavsiye ettim.

Burgu yerine Saç Örgüsü Modeli yapmak isterseniz o zaman burada ki Patik üzerinde çok kibar durur.

Dün sizlere Bayanlar İçin Örgüden Patikler,Bebekler için Yelekler ve çok güzel Örgü Modelleri gösterdim.

Henüz görmeyenler için Yatık Selanik Modeli yapılışı kolay bir örnek olarak Yeni Örgü Desenleri arayan hanımların beğenisine sunuldu.

Örgü Kalın Patikler için kabarık deseni ile Tomurcuk Kardelen Modeli Örgü deseni buradan öğrenebilirsiniz.

Bebek Annelerine mutlaka bakın demek istediğim Örgü Burgulu Bebek Yelek modeli burada tam detayı Yelek yapılışı ile Türkçe videolu olarak sunuldu.

baglamali-burgu-bayan-patik-modeli
baglamali-burgu-bayan-patik-modeli

21 İlmek ile başlanıyor.Eğer resimdeki Burgu modelini bilmiyorsanız o zaman çok benzeyen Bağlamalı Burgu Modeli gibi yapabilirsiniz.Ayağınızın yanına topuk hizasına gelene kadar model devam ediliyor sonra bir ucu ayak ucunda diğer ucu yopuk arkasında olacak şekilde ayağınızı ölçüp ona göre son sıraları Lastik modeli yapıyorsunuz.

Burgu olan yan kısımdan 24 ilmek alıyoruz.Bu bölüm patiğin diğer yan tarafı olacak bu nedenden Burgulu olan bölüme aynı boyda oluyor.

Yeterli

Burgunun bittiği yerden yeşil olan yan tarafın bittiği noktaya kadar toplam 43 ilmek çıkarılmış ve aynı şekilde Sarı Burgu modelinden de Yeşil iple ilmek çıkarılıyor. Topuk bölümünde yaklaşık 16 ilmek olduğu için sarı olan bölümden 33 tane kadar ilmek toplanış.Tabi bu sizin şiş numaranıza ve kullandığınız ipe göre değişir bu nedenle ayağınıza ölçerek ilmek toplayın.

Sarı ve Yeşil renkli örülen bölümler Patiğin yan kısımları oluyor. Alt kısmını şimdi Sarı burgunun ucundan topuk için 16 ilmek çıkarmıştık ve burada tabanı yapmak için Topuk bölümünü diğerleri ile aynı boya gelinceye kadar astik örün.

Burada örgüde 3 şiş kullanılıyor.Bir tanede elde toplam 4 şişle Patik yapılıyor. Tüm şişlerde ki örgüleri örgüye katarak sonuna kadar örülüyor. Hatta ben bu güzel Patiğin anlatımını yapan Aylin hanımın bir resmini alta koyayı daha iyi anlarsınız.

burgu-baglamali-patik
burgu-baglamali-patik

Üstteki resimde anlatmak istediğimi anlamışsınızdır.Gördüğünüz gibi bu Patikte Sarı olan Bölüm Açık Mavili olan yer.Ortadaki Topuktan başlanarak ve yanlarda dahil edilerek uca kadar örülmüş. Buradan sonra 14 ilmek kalıncaya kadar toplayıp patiği dikiyoruz.

burgu-ornekli-patik
burgu-ornekli-patik

Patiğin bitimini Aylin hanım anlatmış

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz