Hobi ATAÇ VE RENKLİ BANTLA TAKI,KOLYE YAPILIŞI

ATAÇ VE RENKLİ BANTLA TAKI,KOLYE YAPILIŞI

320
bant-ve-atactan-taki-kolye-yapilisi

Ataç yada Ataş dediğimiz defter ve kitapların kenarlarını düzgün olması için genelde kullandığımız ataçlar ile Takı,kolye yapılışı. Ne hikmetse halk arasında her iki isimde kullanıyor. Bu sebeble bu sayfanın adını koyarken ataçmı yoksa ataşmı koyayım diye çok düşündüm. Google bir araştırma yaptığımda her iki isminde doğru olduğu görülüyor enterasan ama gerçek :) Neyse halkatan biri olarak bende ne diyorsam o isimle devam edeyim konumuza. Ataç kullanarak ve tabiki bu ataçları renkli dekarasyon ve elektirikçilerin genelde kullandığı renkli bantlar ile renk ve ayrı bir hava katarak yapılan kolyeler,takılar.. Yaratıcı insanları her zaman sevmişimdir. İnternette sörf yaparken adını hatırlıyamadığım bir blokta görmüş ve sizlere paylaşmak için Arşivime almıştım bu ilginç takı yapımını. Resimleri incelediğinizde nasıl yapıldığı ,yapılış detaylarını göreceksiniz. Bu tarz orjinal ,farklı,herkeste olmayan takıları seviyorsanız benim gibi :) bu takıyıda seveceksinizdir. Lütfen değerli yorumlarınızı benden esirgemeyin sayfanın en altından görüş ve yorumlarınızı merakla bekliyorum.

bant-ve-atactan-taki-kolye-yapilisi
bant-ve-atactan-taki-kolye-yapilisi

bant-ve-atactan-taki-kolye-yapilisi-1

Ataşların bantla nasıl sarıldığını görüyorsunuz. Fakat dikkat edin banta katlanma ,buruşma vs olmasın zira o zaman hoş olmaz
bant-ve-atactan-taki-kolye-yapilisi-4
Bu resimdede üçgen Ataç kolyenin dizilişini göstermişler

bant-ve-atactan-taki-kolye-yapilisi-2

Kolyeyi oluşturmakta Ataç ve Renkli bantın dışında gerçek kolye takıcı uçları kullanmışlar.Bunları takıcılardan temin edebilirsiniz.

bant-ve-atactan-taki-kolye-yapilisi-3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz