Örgü Modelleri ANNEDEN GELİN KIZA KINA YAZMASI OYASI

ANNEDEN GELİN KIZA KINA YAZMASI OYASI

376
tig-oyali-kina-gecesi-gelin-kiz-yazma-modeli-tarifi
tig-oyali-kina-gecesi-gelin-kiz-yazma-modeli-tarifi

Gelin Annesinden Kızına Gelin Kız Kınası Yazma Oyası Modeli. Kına Gecesinde Gelinin başına örtülen Kırmızı Yazma için uygun çok güzel bir örnek anlatımı.

Tek renkli Tığ Oyası Kırmızı Kına Yazmasının kenarlarına yeşil renk ile dağ oyaları ve yapraklar Kırmızı renkli çiçekler yapılır.

Kına gecesinde Gelin olan evin kızı son gece evinde misafir sayılır. Adetlerimiz gereği geline kına gecesinde kırmızı bir yazma örtülür.

Kına Gecesi Yazma Oyası Modelleri kadar El İşi Halay Mendilleri de Düğünlerin vazgeçilmezi. Sayfamızda Yapım aşamalı Halay Kına Mendilleri Tarifleri burada var.

Kına Gecesi Geline Örtülen Yazmaya Oya Modelleri

kina-gecesi-geline-ortulen-yazma-oyasi
kina-gecesi-geline-ortulen-yazma-oyasi

Tabii bir yazma illaki kına gecesinde geline örtmek şart değil. Bunu kendiniz için de kullanabilirsiniz. Başka renk Yazma kenarlarına da çok uygun olur.

Çeyizinde ya da evinde Kenarları Oyalı Havlu Modelleri kullanmayı seven Hanımlar, bu modeli Havlu Uçlarını da yapabilirler.

oyali-kirmizi-yazmali-gelin-kiz-kina-oyasi
oyali-kirmizi-yazmali-gelin-kiz-kina-oyasi

Havlu kenarına uygulamak için öncelik ve yeşil renkle bir şerit uygulayın. Daha sonra Dağ oyasını yaptıktan sonra, aynı şekilde çiçek motifleri ile aralara ekleyebilirsiniz.

İsterseniz şerit uygulamadan Havlu Kenarına Tığ battı yaptıktan sonra yazmaya uygulandığı gibi de uygulayabilirsiniz, zevkinize kalmış.

22 numara Oya tığı ile ilk önce kırmızı çiçek motifleri yapılmaya başlar. Daha sonra bu motiflerin ortasından başlanarak kenarlarına yapraklar uygulanıyor.

gelin-kiz-oyali-kina-gecesi-ortusu-yapilisi
gelin-kiz-oyali-kina-gecesi-ortusu-yapilisi

Motif aralarında piramit dağ oyası tekniği örümcek tekniği ile karışık bir şekilde uygulanmakta. Burada örnek üzerinde gösterilen motif aralığı çok uygun.

Kına Oyası Gelin Kız Yazma Yapılışı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz