Örgü Modelleri Bebek Örgüleri ANLATIMLI EN KOLAY BEBEK YELEĞİ YAPILIŞI

ANLATIMLI EN KOLAY BEBEK YELEĞİ YAPILIŞI

2943
en-kolay-bebek-yelegi-yapimi

Bebeklere, çocuklara kışın giydirilen giysiler hangi kumaş olursa olsun Örme, Örgü kıyafetlerin yerini tutamaaz.şu anda örgü örmeye vaktim olmasada sitelerimden dolayı. çocuklarıma küçüklüklerinde çok giysi ördüm.Şimdide sağolsun hamarat halalar,teyzeler onları örgüsüz bırakmıyor:).Sizlerde bebeğiniz için örülüşü çok basit ve çobuk

en-kolay-bebek-yelegi-yapimi

yeleğimizi dikişsiz olarak bel kısmından kenar bantlarından haroşa örgülerinin olduğu yerden başlayarak tek parçalı örüyoruz.
4 veya 5 nolu şişle kahverengi yün ile 84 ilmek atın ve 8 sıra haroşa örneği örün.
sonra düğmelerinin dikili olduğu kısımdan 4 ilmek haroşa, 32 ilmek düz örgü, 8 ilmek haroşa örgü,32 ilmek düz örgü ve 6 ilmek haroşa örneği ile örmeye başlayın. ( 6 ilmeğin olduğu kısımlarda düğme ilik yeri açacaksınız)
daha sonra bebeğinizin yelek kol kesimi beden ölçüsüne kadar örneği bu yelek modeli için 22 sıra aynı sırayı takip ederek örün.
sonraki işlemde düğmelerin dikili olduğu yerden 4 ilmeği kapatın ve 32 ilmek haroşa örgü örün. 8 ilmek haroşa örgüyü kapatın, 32 ilmek haroşa örneği örün ve 8 ilmek düğme deliği yerini ördükten sonra şişte ters döndüğünüzde o 8 ilmeği de kapatın
şimdi yeleğimizin ortadaki kol kesiminde boşluk olduğu için karşıki şişteki 32 ilmek haroşa örgüyü aynı iplikle örmemiz imkansız. onun için ilk 32 ilmeği haroşa ördükten sonra şişte yine ayni kahverengi ip bağlayarak bu şekilde 8 sıra haroşa örgü modeli örün.

sonra yandan düğmeli bebek yeleğimizin askıları için şişteki iki ayrı iple örülen 32 ilmek sayısının ilk 32 ilmeğini 6 ilmek haroşa örün ve 20 ilmek haroşa örgüleri kapatın ve 6 ilmek haroşa örerek yeleğimize askı yapın.
sonra diğer 32 ilmeğide aynı şekilde örerek en sonundaki ilmeklerde omuz için düğme deliği yeri açın. konuşur gibi açıklayacı bir şekilde anlatmaya çalıştım..kolay gelsin.
en sonunda da düğmeleri diktiğimiz yerlerden yandan düğme deliği açtığımız yerle ilikleyin ve tek omuzunu dikin.

10 YORUMLAR

  1. Benim ipim ince 3.5 nolu şiş ile 100 ilmek olarak başladım 8 haroşa 37 ilmek ön 10 ilmek orta haroşa 37 ilmek ve 8 ilmek diye ama çok küçük oldu ölçtüğümde 1 karış geliyor ne yapmam gerek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz