AKILLI YÜNLE ÖRGÜ MODELİ TEKNİĞİ TÜRKÇE VİDEOLU
akilli-ipten-orgu-modeli-teknigi

AKILLI YÜNLE ÖRGÜ MODELİ TEKNİĞİ TÜRKÇE VİDEOLU


Kendinden Örgü Deseni olan Akıllı Yünler ile Örgü Modeli tekniği tek ip ile 2 renkli Örgü modeli yapılışı Arzu hanımın anlatımı ile Türkçe videolu açıklamalı.

akilli-yunle-orgu
akilli-yunle-orgu

Zigzag desenli 2 renkli ama tek ip olan Akıllı İple yapılan Örgü Desenleri arayan hanımlara Arzu hanım çok güzel bir Model anlatımı ile bizlere yeni bir Örgü Tekniği göstermiş.

Kazak ve Süveter modelleri için sizde örneğin kenarlarına haraşo modeli koyabilir değişik modeller yapabilirsiniz.

Tığ işi Örgüler de Akıllı İpten Tığ işi Boyunluk nasıl yapılır? burada Tığ modellerde nasıl bir örnek uygulanmış bakabilirsiniz.

Son çalışmalarımızda sizler için Tunus İşi Patiklere ağırlık vererek yeni ve çok güzel Kalpli Tunus Patik deseni nasıl yapılır? burada Türkçe anlatımlı çalışmasını görebilirsiniz.

Akıllı İple neler yapılır? hangi modeller örülür? Videolar bölümüne baktığınızda Akıllı İpten Örgüler,Şallar ve diğer modellere bakabilirsiniz.

akilli-yunle-orgu-modeli-teknigi
akilli-yunle-orgu-modeli-teknigi

Akıllı Yünle Örnek Anlatımı

This Post Has 2 Comments

  1. neslihan gundogdu

    iyi geceler dilek hanim bu akılli örgü teknigiyle içiçe iki renkli baklava örnegi var ben uzun zaman örmeyince unutmuzum sadece ikişer sıra örüldügunu hatirlıyorum belki siz orndgi yapabilirsiniz (örnegi de cengiz kurtoglunun kardeşi canan hanim ögretmisti urfada)

    1. Sevgili Neslihan hanım maalesef bende yıllardır örgü ya da el işi yapamıyorum çünkü 10 yıldır çeşitli web sitelerim ile uğraşmaktan vaktim olmadı.Burada gördüğünüz modelleri Örgücü hanımlar kendi Örgü kanallarında paylaşıyrlar ve ben onların izni ile bu güzel Anlatımlı Örgü Modellerini sizler için sitemde paylaşıyorum.Modelin anlatımı Arzu Sepeti-Arzu hanıma aittir onun emeğidir

Bir cevap yazın