El İşleri Bebek Örgüleri AJURLU ÖRGÜ MODELİ: ÇİFT TERS YAPRAKLAR MODEL

AJURLU ÖRGÜ MODELİ: ÇİFT TERS YAPRAKLAR MODEL

3111
Cift-kalp-desende-ters-ajur-ornek
Cift-kalp-desende-ters-ajur-ornek

Ters dönük çift yapraklı desenleri olan Örgü modelini sizlere göstermek istiyoruz. Ajurlu model çalışmasında modelinin anlatımlı yapan Sevgili Nesrin Hanım lastik kullanmamış.

Lastiksiz örgü çift yapraklarının deseninden dolayı kıvrımlı bir model oluşturmuş. Bu hali ile daha Zarif görünüyor.

Nesrince-lastiksiz-baslanan-pembe-orgu
Nesrince-lastiksiz-baslanan-pembe-orgu

Lastikte kullanılır, Ama! Örgü başlangıcı lastiksiz örgüler isteyenler için bu zarif örnek Bence birçok örgü de işlerine yarayacaktır.

Merserize, koton, Pamuklu ve benzer yazlık örgü ipleri ile bu modelden lastiksiz etekten başlanan tunik modelleri, kadın yelekleri ve bluz modeli çalışmaları da yapılıyor.

Bebek örgülerinde gördüğünüz gibi pembe renk Çok şahane olmuş. Her istediğiniz renk ile yine bebekler içilen örülen örgülerde değerlendirebilirsiniz.

etegi-kivrimli-ters-yaprak-sis-ornek-model
etegi-kivrimli-ters-yaprak-sis-ornek-model

Modelin ilmek sayısı motiflere 12 ilmekten oluşuyor. Ayrıca aralarında 2 tane de ters ilmek var Böylece 14 ve katları ile model hesabı yapılır.

4 ilmek daha atıldıktan sonra örnek örülmeye başlanıyor. 14 ve katı ile ilmeklerinizi attığınızda bu şekilde desenler örgüde çok güzel bir şekilde dağılıyor ve yerleşiyor.

pembe-ters-yaprakli-2-li-ajurlar
pembe-ters-yaprakli-2-li-ajurlar

Dikişlerde modelin bozulmaması için her iki kenara ikişer tane inmek ile modeli başladığınızda bu motif de gördüğünüz gibi güzel bir örgü çalışması yapabilirsiniz.

Modeli Eğer lastik örüp üzerine devam edeceksiniz, lastiğinizin arka yüzüne geldiğinizde Yine aynen modeli gösterildiği gibi kurmaya başlayın.

Video: Nesrince Örgüler

2 Yapraklı Ajur Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz