Dekorasyon AHŞAP VEYA KARTONDAN DEKORATİF FOTOĞRAF KÖŞESİ YAPILIŞI

AHŞAP VEYA KARTONDAN DEKORATİF FOTOĞRAF KÖŞESİ YAPILIŞI

582
mukavva-kartondan-romantik-fotograf-cercevesi-yapilisi

Ahşap ya da Mukavva karton kullanarak yapabileceğiniz çok şık ve Romantik Fotoğraf Çerçevelerinden kolaj Dekorasyonu. Buyurun resimli olarak yapım aşamalarına.

Evinizin her odasında kullanabileceğiniz Fotoğraflarınızla Dekoratif bir köşe oluşturabilirsiniz. Bebek odası için pembe ya da mavi kurdeleler ile içinde Bebeğinizin resimleri olan bir köşe çok sevimli görünür.

Çocuk odaları için benim gibi 3 çocuğu olanlar için harika diye düşünüyorum. Her sıra bir çocuğumun resimleri ile çok güzel olur. Tabi illaki 3 çocuk olması gerekmiyor :)

Yatak odanıza eşinizle çekildiğiniz Düğün resimlerinden çok şık bir Kolaj oluşturarak yatağınızın baş ucuna asabilirsiniz. Salonunuza şömine üzeri ya da salonun en güzel köşesine Aile albümünüzden seçtiğiniz mutlu anlarınızda çektiğiniz güzel resimleri koyabilirsiniz.

Gerçi artık Facebook , şipşak Fotoğraf çeken dijital makineler, Fotoğraf çeken Cep telefonları çıktığından beri eskisi kadar evilerimizde fotoğraflarımız yok. Neredeyse çoğumuzun fotoğrafları ya Facebook’ta ya da Bilgisayarlarımız da yüklü.

Onlardaki resimleri bir flash belleğe atıp çıktısını alıp yine Albüm yapabilirsiniz.

Yeni doğan bebeklerin ay ay büyüme evrelerini , 1 yıllık periyotunu bu Fotoğraf çerçevelerini 4 lü yaparak 12 aya yayıp 1 yaşına kadar her ay bir fotoğrafını çekip bu Fotoğraf köşesine koyabilirsiniz.

Yukarıda da belirtiğim gibi bu güzel çerçeve dekorasyonu için Karton mukavvalardan kendiniz çerçeveler yapabilir ya da hazır Ahşap çerçeve , eli Ahşap işlerine yatkın olanlar kendi de hazırlayabilirler tabiki.

mukavva-kartondan-romantik-fotograf-cercevesi-yapilisi
mukavva-kartondan-romantik-fotograf-cercevesi-yapilisi

mukavva-kartondan-romantik-fotograf-cercevesi-yapilisi-1
Öncelikle karton ya da ahşap çerçevelerimizi Akrilik sprey boya ile fotoğraflardakiler gibi boyayıp kurumaya bırakıyoruz. Bir kutu siprey Akrilik boya 5- 7 tl arası satılıyor.
mukavva-kartondan-romantik-fotograf-cercevesi-yapilisi-2
İstediğimiz renk kurdele ile arkalarından düzenleyip sıkıca yapıştırıyor ya da çengeller takarak daha sağlam bir şekilde hazırlıyoruz.
mukavva-kartondan-romantik-fotograf-cercevesi-yapilisi-3
En üsteki çerçevelere askı işini görecek şekilde kıvırdığımız kurdeleleri takarken diğerlerine düz bir şekilde yapıştırıyoruz. Sonuç ne kadar şık ve güzel görünüyor değil mi? Dayanamayıp en altta bitmiş halinin fotoğrafını tekrar ekledim :)

mukavva-kartondan-romantik-fotograf-cercevesi-yapilisi
mukavva-kartondan-romantik-fotograf-cercevesi-yapilisi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz