8-10 YAŞ ÇOCUKLARA TIĞLA ROBADAN KAZAK TARİFİ
8-10-cocuklara-tigla-kazak-tarifi

8-10 YAŞ ÇOCUKLARA TIĞLA ROBADAN KAZAK TARİFİ


8-10 Yaş Çocuklar için Tığ İşi Kazak Tarifleri– 8-9-10 Yaşlar için yapılan Diğer Yaşlar için Ölçü  öneriler de bulunulan Türkçe Videolu Yakadan başlanan El Örgüsü Çocuk Kazak nasıl yapılır? Baştan sona Tam açıklamalı ve Uygulamalı.

Tığla Örgü Kazaklar ve Tariflerine geçmeden önce Şişle 8-10 Yaş Kazak yapılışı çalışmamız da burada.Tek renk Kolay Sıfır Yaka Çocuk Kazak modeli.

Ajurlu Yelpaze Kadın Kazak modeli de yine Şişle yapılan Örgü Bayan Kazak Modelidir.Kendinize Şişle Kazak nasıl yapılır? öğrenip 1 tane örebilirsiniz.

10-yas-icin-tigla-roabadan-kazak-tarifi
10-yas-icin-tigla-roabadan-kazak-tarifi

2018 Yılında en güzel Örme Kazak Örnekleri ile yapılmış Bebek Kazak ve Hırkalar için burada ki modellere bayılacaksınız.

Oh çok Şükür ki Genede paylaştığım modellerin dışına çıkabildim.Örgü Yelekler,Patikler,Şallar ve Oyalar için o kadar çok istek oluyor ki Ben de Diğer Site sahipleri gibi hep bu modellere ağırlık verdim. Lif Modelleri de bunlardan biri.

tigla-orgu-cocuk-kazak-roba-yapimi
tigla-orgu-cocuk-kazak-roba-yapimi

Ama şimdi Şirin hanımın ve Tatlı kızının bizlere Öğrettiği 10 Yaşındaki Kız çocuğuna Örülen Renkli Robadan başlanan Kazak modelini öğreniyoruz.

8-10 Yaş çocuklara çok rahat olacak Bu Örme Kazak modeli ölçüleri şöyle.Koltuk altından Etek ucuna kadar 19 sra yaklaşık 24 cm örülüyor.Kol uzunluk 32 cm.

robali-tig-isi-kazak-kol-yapilisi
robali-tig-isi-kazak-kol-yapilisi

5 numara Tığ ve Tunç marka ip kullanılan Kazak modeline başlarken siz de Çocuğunuza tam gelen bir Kazak üzerin de ölçü alabilirsiniz.

8-10 Yaşlar için 72 zincir ile başlanmış. 72 Zincir çekilip uçları birleştirilir. Her zincire 1 tane toplam 72 tane trabzan ile sıra tamamlanır.

tiga-robadan-uzun-kollu-8-10-yas-cocuk-kazak-yapimi
tiga-robadan-uzun-kollu-8-10-yas-cocuk-kazak-yapimi

Ancak unutmayın ilk sıra trabzan yapılırken Roba bölümünde ilmekleri ayıracağız. Bunların detayları video için de tek,tek anlatılıp gösteriliyor.

This Post Has 2 Comments

Bir cevap yazın