Menü Kapat

5 ŞİŞ ÖRGÜDE KAKTÜS DESENLİ BAYAN PATİK

Nazarca-bes-sisle-kaktus-modelli-kadin-patik


5 Şişle Kaktüs Modelli Kadın Çorap Yapımı.Bu sayfadaki model tarifinde 5 Şiş Örgüde Kaktüs desenli Bayan patik modeli nasıl yapılır? burun kısmında topuğuna, tabanından bilek kısmına kadar detayları ile gösteriliyor.

5-sis-kaktuslu-bayan-corabi
5-sis-kaktuslu-bayan-corabi

Tam anlatımlı videolu ve sesli Patik/Çorap modelleri ve yapılışları için daha çok modelimiz. Son olarak sizlere Tırtıklı kadın patik yapımını sunmuştuk.2 şiş model arıyorsanız buraya tıklayıp onu ulaşın.

Patik-videolu-kaktus-ornekli
Patik-videolu-kaktus-ornekli

Bayan Patik modeli Soket çorap tarzında kısa, yüksek bilekli 5 Şiş Patik şeklinde yapılarak hazırlanmış. Daha kalın örgü ipleri ile bu tarz modeller hazırlandığında Biz bunlara Bot patik modeli, Kısa bot patik modeli de diyoruz.

Kaktus-model-5-sis-patik
Kaktus-model-5-sis-patik

Modelin yapımında toplamda 3 renk ile kullanılmış. Kaktüsler için 2, modeli örmek için de bir renk beyaz renkle model hazırlanmış. Kullandığınız ipler burada kullan iplerden daha kalın olursa model büyük olur dikkat edin.

5-sisle-kaktuslu-bayan-patik
5-sisle-kaktuslu-bayan-patik

Eğer ki “Bir patik şablonu olsa daha rahat çalışırdım, daha rahat patik modelini hazırladım” diyorsanız sevgili Hülya Hanım videonun başında şablon olarak hazırladığı çalışmayı da örgü sevenler için gösteriyor.

orgu-kaktuslu-kadin-corabi
orgu-kaktuslu-kadin-corabi

Kaktüslü Örnekli Kadın Çorap Tarifi

  • Kaktüs modelli Kadın patik modeli Toplamda 6 sıradan oluşuyor. 6 sıra yapıldığı zaman Kaktüs desenleri tamamlanmış oluyor. Tekrar arada beyaz örgü ile birkaç sıra yapıp modelde diğer desene geçiliyor.
  • 5 Şiş Patik gövdesinde 3, bilek kısımda 1 sıra Kaktüs deseni yapılarak Bayan patik modeli tamamlanıyor. Bu aşamalara gelmeden önce tüm detayları Sesli patik anlatımı ile gösteriliyor.
  • Patik burnu hazırlanıp her 15 ilmek olacak şekilde ilmekler kuruluyor. 3 renkten oluşan Beş Şiş Bayan patik modeli için 3 numara 5 tane örgü şişleri, yeşil, pembe ve beyaz renk örgü patik ipleri ile Kaktüs modelli Çorap hazırlanıyor.
  • Bu modelde isterseniz bilek kısmına birkaç sıra daha Kaktüs çalışarak Tam çorap modeli olarak da hazırlayabilirsiniz. Ya da bu şekilde Kaktüs örnekli kadın patik modeli olarak da çalışabilirsiniz.
  • Kaktüslü kadın çorap patik modeli 37-38 ayak kullanılarak hazırlanmış. Biraz daha 39-40 şiş patik modeli için 4 numara şiş ile aynı şekilde modeli hazırlayabilirsiniz.
sablonlu-sesli-videolu-5-sis-patik
sablonlu-sesli-videolu-5-sis-patik

Kaynaklar:Yazı nazarca.com-Videolu anlatımı rengarenk_patiklerim Hulya Çeçen Kanalına Aittir.

Kadın Patiğin de 5 Şiş Patik Videosu

Başka Neler Var?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir