El İşleri 4 KOLONLU DEV SAÇ ÖRGÜLÜ ATKI ETOL VE ŞAL

4 KOLONLU DEV SAÇ ÖRGÜLÜ ATKI ETOL VE ŞAL

1378
Dev-sac-orgu-etol-atki-boyunluk
Dev-sac-orgu-etol-atki-boyunluk

Şiş örgü 4 dev Saç örgülü kolonlu iki renk Atkı, Şal, Boyunluk, Etol daha fazla kolon ile Yelek, Hırka çeşitli örgüler hazırlayabileceğiniz çok değişik örgü modeli.

Yapacağınız modele göre bu parçaları kalın ya da ince ipler ile çalışabilirsiniz. Her bir kolon için 7 tane ilmek atılmış.

Kolonlu-dev-sac-orgusu-atki
Kolonlu-dev-sac-orgusu-atki

Düz örgüler birbirini içinden geçerek Dev saç örgüsü şeklini almış. Burada 4 kolon ile Atkı veya Boyunluk genişliğinde çalışılmış.

Siz her bir Kolon saç örgüsü için dörder kolon daha ekleyerek yan yana 4-8-12-16 şeklinde iki-üç-dört büyük saç örgüden oluşan Etol Şal hazırlayabilirsiniz.

sis-ile-kolonlu-Saç-orguleri
sis-ile-kolonlu-Saç-orguleri

Daha büyük saç örgüleri ile farklı modellerde hazırlayabilirsiniz. Tabii ki her model de çok kalın şiş ve ip kullanmanız gerekmiyor.

Eğer bir Yelek örgü yapacaksanız bu saç örgülerindeki deliklerin daha küçük olmaması için örgüyü daha yumuşak ve zarif durması için daha ince örgü ipleri ile çalışabilirsiniz.

boyunluk-atki-4-kolon-orgu
boyunluk-atki-4-kolon-orgu

İnce iplerde Kolondaki örgü katı ilmek sayılarını arttırabilirsiniz. Orijinalinde 5 ilmek iken Emine hanım 7 ilmek ve katları ile yapmış.

Kolonlar arasındaki birleşimler örme aşamasında şiş ile yapılmış. Ama siz bunları illaki şiş ile birleştirmeniz gerekmiyor, örgü esnasında ya da sonradan birleştirebilirsiniz.

Yan yana iki tane saç örgü için 8 kolon gerekiyor. Kolonlar arasındaki birleştirmeyi de şiş ya da sonradan iğne ile yapabilirsiniz.

dev-modelli-etol-sal-kalin-orgu
dev-modelli-etol-sal-kalin-orgu

Modeli iki renk çalışabilirsiniz, yana doğru istediğiniz kadar saç örgü kolonlarının çoğaltarak renk sayısını daha fazla da yapabilirsiniz.

Modelde oldukça Kalın ip ve oldukça kalın şiş kullanılıyor. Sizde kalın şiş ve ipler ile çalışabiliriz, istediğiniz ipler ile de farklı modeller yapabilirsiniz.

Video Kaynak: HOBİ MÜHENDİSİ

Çok Değişik Kolonlu Saç Örgü Çok Amaçlı Model Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz