Menü Kapat
Nazarca-koruluk-cicekleri-2-renkli-orgu

2 RENKLİ KORULUK ÇİÇEKLERİ ÖRGÜ YAPIMIBebek örgülerine 2 renkli şiş işi örgü modeli tarifi olarak sizlere Koruluk çiçekleri örgü modeli tarifini anlatımlı olarak paylaştık.

Örgü Koruluk çiçekleri krem ve koyu mavi renk ile yapılarak Yelek bebek örgülerinde süveter,yelek,hırka modellerinde Çok yakışacağını düşündüğüm bir model.

koruluk-cicekleri-sis-orgu-2-renk-model
koruluk-cicekleri-sis-orgu-2-renk-model

Eski örneklerden bebek örgülerinde de kullanılan bir örnek. Burada model 2 renk üzerinden anlatım yapılmış. Tabii ki renk sıralarını daha fazla da uygulayabilirler.

Bebek örgülerinde, bayan yeleklerinde, erkek hırka, kazak modellerinde modelin tamamında uygulamak yerine, sadece belirli yerlerindeki bir sırada uygulayabilirsiniz.

Anlatımında 3 numara şişe 2 renk krem ve mavi bebe yünleri ile yapılmış. Bebek battaniyelerin de modeli çok sık örmeden, kasma yapmazsa astarlı battaniyelere çok yakışır.

koruluk-cicekli-2-renk-sis-ornek
koruluk-cicekli-2-renk-sis-ornek

Koruluk Çiçekleri Örgü modelini uygularken seçeceğiniz iki rengin birini açık, birini koyu renk seçip zıt renkler ile örgü hazırlayabilirsiniz.

Aynı şekilde yine bu örnekte pastel tonlarda, açık renklerde Yenidoğan bebek örgülerinde özellikle çok yakışacaktır.

Bu modelde desene 3, arada 1 ilmek gidiyor. Siz 4 ilmek ve katları olarak modelleriniz de ayarlayabilirsiniz.

Koruluk Çiçekleri Örgü modeli 2 Renkli örgüde kenar ilmeği uygulanmıyor, isteyen kenara bir tane fazladan ilmek atabilir.

Kaynaklar:Yazısı nazarca.com-Videolu anlatımı BirEvinHobisi(örgülerim) Kanalına Aittir.

Koruluk Çiçekli Şiş Örgüsü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir