Örgü Modelleri 10 YAŞ ÜSTÜ HERKESE GÖRE OLAN KUKULETALI BERE YAPIMI

10 YAŞ ÜSTÜ HERKESE GÖRE OLAN KUKULETALI BERE YAPIMI

4402
10-yas-ustu-bay-bayan-kukuletali-sis-bere
10-yas-ustu-bay-bayan-kukuletali-sis-bere

Örgü Şişleri ile Püsküllü Saç Örgü desenli Haraşo modelli Gri Öre Bere 10 Yaş üstündeki Baylara ve Bayanlara,Gençlere herkese göre Tarifi.Bebek Beresi için ilmek azaltmanız yeter.

Kalın 2 ip ve 40 cm 4,5 numara Şiş ile 100 ilmek atılıp başlanıyor. 10 yaş ve Üstü Bayan ve Bayanlar hepsine 100 ilmekle başlayıp yapmanız yeter.

Bere silindir şeklinde olduğu için kablolu şiş kullanmanız gerekir. İlk sıradan sonra ilmekleri birleştirin ve yuvarlak şeklini alın.

Eğer misinalı şiş yoksa o zaman normal şişler ile açık ördükten sonra tek tarafını dikmeniz gerekir.Artırma yapılmayan Kukuletalı Püsküllü Bere sadece eksiltme yapılıyor. 3-4 sıra lastik ördükten sonra Diğer renge geçilip 2 sıra daha lastik yapın sonra tekrar Gri renge geçin.

misinali-siske-kukuletali-puskullu-koay-bere
misinali-siske-kukuletali-puskullu-koay-bere

Geri kalan sırlar ile toplam 10 sıra Lastik yaptıktan sonra Tekrar Bordo renk ipi geçip 2 sıra Düz örgüden sonra Yine Gri renkle 1 Sıra düz örülür.

Haraşo ve Saç Örgülü Burgu modeli örneği kurulmaya başlanıyor.Eksiltmeler başlanarak Bereyi tamamlayın.Aralarda Bordo renk ile 2 sıra yapılıyor. Canım Anneye Tarif için çok Teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz