Menü Kapat

1-cicek-2-yaprak-tig-isi-oya

1 ÇİÇEK 2 YAPRAK TIĞ İŞİ OYA TARİFİVideolu Tığ İşi 1 Çiçek 2 Yaprak Tığ Oyası Tarifini sizlere Yazılı olarak ta anlatayım istiyorum.Öncelikle Modelin Tığ Battısını yapıyoruz.

2. sıraya gelince yaprakları kurmaya başlıyoruz ve en son üzerindeki Çiçekler ile oya Tığ Battıyı ile birlikte 3 sıradan oluşuyor.

İlk başlarken 2 zincir çekin en baştaki kutunun yanındaki kutuya batın kilitleyin yine 2 zincir yandaki kutuya batıp kilit ve bu şekilde 6 tane yaprak arası kutuları yapıyoruz ve ilk yaprağı yapmaya başlıyoruz. Ancak unutmayın ilk başlarken 3 kutu sonra yaprak yapılıyor ama yapraklar arası 6 kutu bırakarak devam edilecek.

tig-isi-oya-1-cicek-2-yaprak-tarifi
tig-isi-oya-1-cicek-2-yaprak-tarifi

6 zincir çekerek yaprak yapıyor  diğer tarafa dönüyor ve 3. kutuya batarak zinciri kapatıyoruz ve 3 zincir çekip tekrar düz yüzünü dönüyoruz.

Tığın üstüne 1 kez ip doluyoruz ve 6 zincirden oluşan yuvanın içine batıp kapatıyoruz.Yaprak bu şeklinde yapılmaya başlanıyor ancak videolar da tatmin edici bir açıklama var siz en iyisi Derya hanıma kulak verin.

Az önce yayınladığım Yeni İğne Oyası Modellerinden olan Zarif modeli ile herkesin hemen çok beğendiği Kırmızı Siyah Kibar İğne Oyası Tarifini buradan görmek isterseniz buyrun.
1 Çiçek 2 Yaprak Tığ Oyası Videosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir