KALIN KARTONLA YAPILAN İLGİNÇ GÜL YAPILIŞI TEKNİĞİ

Daha önce sitemde çeşitli metaryellerden gül yapılışlarını paylaştım. Güllere olan tutkumu bilenler bilir :)kurdela ile gül,kağıtla gül,kartonla gül, yapraklarla gül bunların hepsine ve daha bir çok içeriğe Burdan Ulaşabilirsiniz.Bugünde sizlerle çok farklı bir teknikle yapılan gülleri paylaşıcam. Teknikleri ilginç olduğu kadar Sonucuda Harika doğrusu.Buyrun :)

Not:renkli kalın karton bulamazsanız Akrilik boya ile boyayabilirsiniz.

 

Bir Gül İçin 18 Adet Boy Boy Gül Gerekiyor. Boyları Resimdeki Gibi

6 Adet Büyük —5 Adet Biraz daha Küçük–4 Adet Onlardanda Az Küçük—3Adette En Küçük boy Olucak Şekilde ayarlamalısınız. bunun İçin Kalıp Oluşturmalısınız.Çiçeklerimizin Resimdeki gibi köşelerine Delik Açıyoruz.

 

Burdaki kullanılan ortadaki direk Aparatının malzemesi için Altarnatif yaratmalısınız. bunu yapan bayan ne kullanmış ben çözemedim.

Ne kullanabiliriz.Poşetlerin ağzını kapatmak için kullanılan tel benzeri birşey var onun gibi birşey yada çok sağlam kalın bir ip ipin ucunada kalın büyük bir düğüm atmalıki yapraklar yerinden çıkmasın.zaten altan ipi çekince gülün içi görünmeyeceği için ordaki ve altaki ipin önemi yok.

 

Altan bayanın kullandığı o aparatı çektiğinde Gül büzüşerek resimdeki görüntü oluşuyor Üstüne simli sprey boya sıkarak dahada hoş bir görüntü oluşturmuş

 

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*