ÇAM KOZALAKLARINDAN ŞİRİN HAYVANLAR

kozalak-baykus

Çam kozalaklarının içindeki fıstıklarını yer dışındaki kozalağı genelde kışın sobada yakarız. Fakat burda bu çam kozalaklarıyla çok eğlenceli etkinlikler yapmışlar. Sizinde evinizin çevresinde çam ağaçları varsa onların kozalaklarından şirin hayvanlar yapabilirsiniz. Hatta ödevlerinizdeki faliyetler için dahi kullanabilirsiniz. Şimdi bakalım hangi malzemeler kullanılıyor ve nasıl yapılır.

cam-kozalagindan-hindi
cam-kozalagindan-hindi

Hindi nasıl yapılır sorusu için oldukça şirin bir çam kozalığından hini yapımı. Fon kartonu,tutkal ve yalancı oyuncak gözü bu malzemeleri kırtasiyeden temin edebilirsiniz.

kozalak-baykus
kozalak-baykus

Çam kozalağından kuş yapmak isteyenlere sevimli bir baykuş. Keçe kumaşı,kumaş yapıştırıcısı ve gözler için yalancı oyuncak gözü (kırtasiyede içinde 20 çift değişik boylarda olanları 1 tl satılıyor)

kozalak-sepeti
kozalak-sepeti

Çam kozalaklarıyla sepet yapmak çocuklar için biraz zor olabilir.

kozolakla-geyik
kozolakla-geyik

Çam kozalağıyla geyik yapmak için yalancı oyuncak gözü ve renkli keçe yada kadife ponponları kırtasiyede paketler içinde satılıyor,fakat büyük kırtasiyelerde bilginize

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. ÇAM KOZALAĞI VE KEÇE İLE NOEL ÇOCUK YAPILIŞI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*