ANLATIMLI V YAKALI ERKEK KAZAK YAPILIŞI


Çok şık örgü erkek kazak örneği,Bu  tarz kazak modellerinin içine gömlek çok hoş oluyor, yakanın olduğu kısım erkek süveteri havasını veriyor.spor bir örgü kazak modeli.Örnekte farklı güzel bir örnek yapılışı detaylıolarak anlatılmış.

ARKA:

88 ilmek başlanır, 8 ilmek düz 10 ilmek 2+2 lastik, 8 ilmek düz şeklinde iki sıra örülür. Sonraki sırada 4 ilmek ikiye ayrılarak yanlara doğru saç örgüsü yapılır. 8 cm örülerek, yanlardan 2 ilmek kaydırılır. 8 ilmek ters örülerek 2 ilmek düz örülürken, tekrar diğer yana kaydırılır. Ortadaki 4 ilmek 8 sıra düz örülerek 8 ilmek ters 2 ilmek düz örülerek 8 sıra devam edilir. Sıranın sonunda ters örülen ilmekler düz örülmeye başlanır. 4 ilmek 2?şer ilmek olarak tekrar yanlara kaydırılarak devam edilir. Her 8 sırada bir ilmekler tekrar ortalardan ayrılarak kaydırılır düzler düz, tersler ters örülür. 48 cm örülerek kol etft içifr yanlardan 3+2+1 ilmek kesilir. 26 cm daha örülerek arka yaka kesimi için ortadaki 18 ilmek bir defada kesilir. Omuzlara bırakılan 30?ar ilmek üç kademede kesilerek bitirilir
ÖN:

88 ilmek başlanır, arka L için uygulanan model aynı şekilde uygulanır. 48 cm örülerek kol evi için yanlardan j 3+2+1 ilmek kesilir. 5 cm t örüldükten sonra ilmekler ortalanarak 8 ilmek yaka için i kesilir. 17 cm daha örüle-l rek 3+2+1 ilmek yaka için j tekrar kesilir. 9 cm sonra I omuzlarda bırakılan 30?ar ilmek 3 kademede kesilerek bitirilir. model aynı şekilde ortalanarak iki grup halinde uygulanır. Her 3 cm?de bir Ter ilmek yanlardan artırılır. Toplam 52 cm?de kol evi için yanlardan 3+2+1 ilmek kesilir. Her sırada l?er ilmek kesilerek, 10 ilmek kalınca bir defada kesilerek bitirilir.
YAKA:

Yaka çevresinden şişe 60 ilmek toplanarak 12 cm 2+2 lastik örülüp arka yaka tamamlanır. Ön yaka için 40 ilmek çıkarılır 5 cm 2+2
lastik örülüp bitirilir.

About Admin-Dilek Özatmaca

44 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir’li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet’ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz.
Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. ÖRGÜ KAZAKLAR İÇİN V YAKA NASIL ÖRÜLÜR RESİMLİ ANLATIMLI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*