AÇIKLAMALI BAYAN ATKI BERE MODELİ

aciklamali-bayan-atki-ve-bere-ornegi

Soğuk kış günlerinde Takım Atkı ve Bere bayanlarımıza ne kadar yakışır.Aslında örnek ve kullandığımız ip kadar renkte önemlidir.Bu sizlerle paylaştığım takımdaki renge bayıldım.Siyah bir pardesü yada uzun bir kabanla kombine edildiğinde çok hoş olur.Örgü örerken insanların dinlendiğini biliyormuydunuz? El İşi hastalık gibidir.elinize bir aldınızmı bırakamazsınız.Biryere gİderken olduda örgünüzü yanınıza almadınız yada evde unuttunuz.Ne Kadar hayıflanırsınız Değilmi? Canınız sıkılır birşeyler üretmeden öye boş boş oturmak :) Buyrun sizlere çok şık güzel, zarif bir atkı ve bere modeli.Anlatımlı örneği.

aciklamali-bayan-atki-ve-bere-ornegi

6 numara şiş ile 26 ilmek atarak Başlayın..Atkımızı 2düz 2 ters çiftli lastik olarak istediğimiz uzunlukta örülüyor.Uçları saçaklarla tamamlanıyor.

Beremize ise 6 numara şiş ile 70 ilmek atarak başlıyorsunuz,.yaklaşık 4 parmak eninde 2 düz 2 ters lastik örün,devamında ise şişe 1 ilmek dolayın yani arttırın,sonra 2 ilmeği birlikte örerek kesin.Örgümüze bu şekilde devam ederek ajurlu bir model oluşturuyoruz.Beremizin boyu 1 karış olunca Arttırma yapmadan ilmeklerimizin ikisini birlikte örerek azalltıyoruz,kalan ilmeklerden ip geçirip atkımızın tepesini büzüyoruz ve dikiyoruz.Üstüne dilerseniz gül örüp dikebilirsiniz.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*


Shares