El İşleri Bebek Örgüleri YENİ BAŞLAYANLAR HANGİ ÖRGÜ İLE BAŞLAMALI?

YENİ BAŞLAYANLAR HANGİ ÖRGÜ İLE BAŞLAMALI?

5394
Nazarca-orguye-yeni-baslayanlar-icin-basit-ornekler
Nazarca-orguye-yeni-baslayanlar-icin-basit-ornekler

Şiş ile Örgü örmeyi yeni öğrenenler için Örgüye Hangi model ile başlamalı? En kolay örgü modellerinin tarifleri için sizlere Değişik pirinç örgü modeli tekniğini önereceğim.

Gördüğünüz gibi minicik ilmekler den oluşan iki yönlü farklı küçük örnekle bir model. Her iki tarafında minik değişik desenli bu örgü modeli tüm örgülere kullanılabilir.

kolay-ornekli-yeni-baslayan-sis-modelli-orguler-1
kolay-ornekli-yeni-baslayan-sis-modelli-orguler-1

Eline daha yeni yine şiş almaya başlayan ilmek atma, haroşa ve düz örgünün dışında model bilmeyenler için bu da alternatif kolay örneklerden bir tanesi.

Burada hem pembe hem de açık sütlü kahve rengi üzerinde model 2 renk ile çalışılmış. Küçük ama çok gösterişli yeni başlayanların rahatlıkla örebileceği oldukça kolay bir örnek.

Bu kadar küçük ilmekli desenlere sahip örnekler küçük bebek bereleri, küçük bebek patikleri gibi Ufak örgüler de çok daha rahat kullanılarak örebilirsiniz.

Basit-yeni-baslayan-oırgu-modeli-anlatimlari
Basit-yeni-baslayan-oırgu-modeli-anlatimlari

Bebekler için atkı, bere örmek için çok kolay bir örnek İsteyenler de bu modeli yapabilirler. Burada 4,5 numara bir şiş ve normal bir bebe ipi ile örgüde ki aşamalar tek tek gösterilmiş.

Örnek tekli ilmekler den oluşan örgüde Dilediğiniz büyüklükte ilmekler atıp Başlayabilirsiniz.Bu modelde ilmek hesabı yapmanıza gerek yok Sadece yapacağınız modele göre ilmek atarak hemen başlayabilirsiniz.

Sizlere iki örnek daha tavsiye edeyim Yamalı robalı bebek hırka modeli. Değişik robalı iki renkli bebek yelek modeli ilginizi çekiyorsa buna bakın.

kolay-modelli-yeni-baslayan-orgu-desenleri
kolay-modelli-yeni-baslayan-orgu-desenleri

Diğer modelimizde 3 V 1 Y örgü modeli.O da değişik ve güzel bir örnek. Modelinde seni görüntüsü tüm modellere, her kesime örülebilecek tarz da bir model.

Kaynaklar:Yazılar nazarca.com-Videolu anlatım Nazarca Örgü Modelleri Kanalına Ait.

Sesli Pirinç Örgü Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz