Örgü Modelleri TIĞLA ÖRGÜ FİYONKLU YAZLIK ŞAPKA YAPIMI

TIĞLA ÖRGÜ FİYONKLU YAZLIK ŞAPKA YAPIMI

1392
yazlik-fiyonklu-bayan-sapkasi-orme
yazlik-fiyonklu-bayan-sapkasi-orme

Tığ işi Yazlık Portföy Bayan Şapkası Yapımı.Yanan Fiyonklu Tığla Örülen Yazlık Kız Şapka modeli yapılışı Türkçe videolu açıklamalı olup Şapka Örmek isteyenlere önerilir.

İp olarak Alize mikro fiber Pamuklu ipi ile örülmesi tavsiye edilen Şapka modeli ister kendiniz ister Kızınız için Çocuk Şapkası örebilirsiniz.

Sevgi hanımın anlatımı Olan Şapka modelini 2 yaşındaki Çocuk için örmek isteyen hanıma yorumlar da verdiği cevap aynen şöyle

fiyonklu-orgu-yazlik-kiz-sapkasi
fiyonklu-orgu-yazlik-kiz-sapkasi

“2 yaş için tepe artırmamızı burada 8 tırabzan olana kadar artırıyoruz ya siz bunu 6 tırabzan da artırmayı bırakın ve artırmadan örün motifi de bu genişliğe göre ayarlayın beyaz yeri de kenarını da yine birbirine ölçerek yapın burada 14 sıra toplam siz 12 sıra yapın”

Bu Şapka 6-7 yaşındaki Kız çocuklarına göre yapılmış olup zincir ve trabzan sayılarını çocuğunuzun baş ölçülerine göre yapabilirsiniz.

Şapka Siperi için Sevgi hanım videolarda Şapka kenarları kıvrımlı olmadan nasıl bu şekilde kalkık durur? detaylar videoda öğretiliyor.

6-7-yas-orgu-fiyonklu-sapka
6-7-yas-orgu-fiyonklu-sapka

4 yaşındaki Kız Çocukları için önerilen sayılar”7 tırabzan olana kadar örün tepeyi 13 sıra boyu olsun 1 motifte eksiltin” şeklinde olmuştur.

Şapkalı Kız Takımı için burada Yelekli,Sandaletli ve Şapkalı Örgü Takım yapımı daha önce sunduğum arklı bir modele de bakabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz