Örgü Modelleri TIĞ İŞİ YUVARLAK KÜÇÜK MOTİFLERDEN BATTANİYE,ÖRTÜ ÖRNEĞİ

TIĞ İŞİ YUVARLAK KÜÇÜK MOTİFLERDEN BATTANİYE,ÖRTÜ ÖRNEĞİ

1989
minicik-yuvarlak-motifli-ornekli-model
minicik-yuvarlak-motifli-ornekli-model

Yuvarlak küçük motifler ile yapılan bu tığ işi el işi yapılışı ne kadar basit ve kolay olsa da sizlerinde gördüğü gibi oldukça şık görünüyor.Bu şekilde tek renk yada rengarenk iplerle örülecek el işi bir çok şekilde değerlendirilebilinir.

İsterseniz koltuklarınıza yada yatak üzerine bir örtü yapabileceğiniz gibi , isterseniz de bebek battaniyesi yada küçük kolay bir lif örneği olarak ta kullanabilirsiniz.

Eğer bebek battaniyesi olarak kullanacaksanız bebeğin cinsiyetine göre mavi yada pembe bir kumaşı astar olarak kullanırsanız daha güzel görünür kanaatindeyim.

tig-isi-minik-yuvarlaklar

Daha fazla örnek modelleri için El işleri bölümüne bakabilir en güzel Resimli ve Videolu Örneklere ulaşabilirsiniz.

Videolu Tığ işleri için aynı zamanda en üste yukarıda bulunan Örgü Videoları  bölümüne bakabilir şiş ve Tığ ile örülen örnek videolarına bakabilirsiniz.

Örneğin başlangıcı alttaki resim gibi yapılmakta

tig-isi-ortu-battaniye-motifi-yapilisi
tig-isi-ortu-battaniye-motifi-yapilisi

kucuk-yuvarlak-motifli-ornek

kucuk-yuvarlak-motifli-ornek-modeli
kucuk-yuvarlak-motifli-ornek-modeli

5 YORUMLAR

  1. Çok teşekkürler İlknur hanımcım. İnsanlar yeter ki istesinler Allah vergisi olanların dışında yapamayacağımız hiç bir şey yok. Gerekli olanlar Azim-Sabır-Zaman ve Emek

  2. Gerçekten sizi tebrik ediyrum .bir bayan olarak  sizinle gurur duyuyorum. Her zaman istediğim ama bir türlü başaramadıgimi sizin basarmaniz doğrusu beni cesaretlendirdi

  3. Merhabalar Menşure hanımcım
    Ben site yapmak hakkında en az sizin kadar bilgisizdim. O zamanlar bir foruma üyedim ve bizim üye genlerden biri bedava host ve domain hizmeti sağlayan bir siteden site açmış. Site açmış derken sana kurulu içi boş site veriyor. Ben ona heveslendim ve aynı yerden ( bedava-sitem.com ) kendime orada gösterildiği gibi kayıt olup site açtım. Siteyi oradan açmak zor değil fakat siteye nasıl içerik konulur?Google ve diğer arama motorlarından nasıl ziyaretçi kazanılır vs bunları oranın forumun da o zamanlar bilenlere sorarak ve deneme yanılma yoluyla aynı zamanda Google’da bu konuları araştırarak öğrendim. Elbette ilk aylar ok zorlandım fakat azmin sayesinde kendime başaracığıma çok inandığım için hiç pes etmedim. İnanırmısınız bir şeyi yaparken çok defa siteyi komple bozup sabaha kadar yüzlerce kez uykusuz kaldım. Eşim ile pc başında geçirdiğim vakitler için çok defa kavga ettim ama asla pes etmedim. Kendimi geliştirdikçe bir basamak ilerledim ve bugünlere geldim.

  4. sevgili dilek:Dilek Özatmaca-Özsoylu başarılarınızın devamını dilerim.azmin zaferi bu olsa gerekk..bende evimde terzilik yapmaya çalışıyorumm..kendi çapımda.yalnızz insan oğlu daha daha olsun istiyoo..sizin gibi bende ilkokul mezunuyum.şuan dışardan bitirmeye çalışıyorum orta okuluu neyse dilek hanım sız burdan bahsediyosunuz ( İlk olarak bedeva alan ve domain sağlayan sitelerde başlayan Webmasterlik )bunun için her hangi kurs,yada eğitim aldınızmı .hiç bilmeden nasıll oluyooo..yol yordam nasıll diğelim hiç bilmeyen kişi nasılll yol alıcakkk deneyim olmadannn..nasıl oluyoo..helekii sitede kurmuşunuzz..maşallahh..önce likle şahsım adımaaa bende açmak ıstesemm hiç bilgii yokkk deneyimde yokkk.bu konu hakkında.. sadece terzilikkk bilgim varrr..vs.gibi bilgiler var..neyse kafam çok karştı vallaaa..size kolay gelsinnn..çalışmalarınızın devan-mını dilerim. sevgiler.dilek hanımm…:)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz