siyah-tulbente-2-sirali-sari-oya

SİYAH TÜLBENTE 2 SIRALI SARI OYALI MODEL YAPIMI


El İşleri, Örgü Videoları, Tığ İşi, Yazma,Yemeni

Sarı ve Siyah uyumu bu Yazma Öreğin de çok şık görünüyor.2 Sıralı Siyah Tülbent kenarına Sarı ve Siyah Renkler ile değişik bir Oya Tekniği Tarifi için Tarifi izlemeniz yeter.

Sarı renkli Oya İpi Altınbaşak 672 numara- Siyah renkte Numarasız ve Altınbaşak-Tülbent markası da Reyyan- 21,5 numara Tığ.

Tülbent kenarı 2 zincir ile tığlanmış. Ancak gayet iyi Tığ battı yapılırken yazma kenarın da hiç delikler oluşmamış.

Tığ battı ve 2. sıra Siyah iple ilk sıra Çimen oyası da Sarı renk ile yapılmış.Tülbent oyasına 3 tane 3 lü trabzanları tek seferde toplanılan Trabzanla başlanıyor.

sari-siyak-iki-sirali-tulbent-oyasi
sari-siyak-iki-sirali-tulbent-oyasi

3 trabzan 3 lü yapıldıktan sonra 1 zincir 1 örümcek 6 zincir ile tekrar örümceğin tepesine ilk zincir alma noktasına batılır kapatılır ve 1 örümcek yapılır.

TIĞ BATTISI KALEM İLE YAPILAN YALDIZLI GELİN YAZMASI OYASI

Yaldızlı Gelin Yazması Oya Modeli Yeni Kalem Oyası model Tarifine de bakabilirsiniz.

iki-sira-sari-siyah-tılbent-oyasi-tıg
iki-sira-sari-siyah-tılbent-oyasi-tıg

Yine ilk başta kullandığınız tığ battıya girin aynı yere yine 3 tane 3 lü trabzan yapın.İlk sarı motifi yaptık.Bu tekrar ile ilk sır yapılıyor. 2. sırada Siyah renkle Sarı oyanın birleşimi ile Sıralı Oya Motiflerine geçiliyor.

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir