Dekorasyon SAKSILARLA YAPILAN HARİKA ŞEYLER

SAKSILARLA YAPILAN HARİKA ŞEYLER

793
saksilardan-yapilan-futbolcular

Görüldüğü gibi plastik ve Kremit saksılar sadece çiçek yetiştirmek için kullanılmıyor. Sizlerde Eviniz veya Bahçeniz Dekoratif sevimli saksı biblolar,süsler daha bir çok şey yapabilirsiniz. Şimdi sizler için her resmin altına nasıl yapılmış ve kendi fikir ve düşüncelerimi yazmak istiyorum. Buyrun Saksılardan Neler Yapılır.

kiremit-saksilardan-bahceye-cocuk-modeli
kiremit-saksilardan-bahceye-cocuk-modeli

Benim gibi Fenerbahçelileri cezbetmek için yapılmış olsa gerek:) 12 küçük saksı ve 2 büyük saksı ile neler yapılır sorusu için oldukça çarpıcı bir cevap:) Saksıları yapıştırmak için harç yada benzeri bir yapıştırıcı işinizi görür. Boyamak için yağlı boya yada plastik boya terciğ edebilirsiniz. Tabiki siz başka renkleri kullanarakta yapabilirsiniz.Eğer kol ve ayakları birleştirirken tel kullanırsanız daha sağlam olur. Bu arada başındaki sasıdaki çiçekler süper olmuş doğrusu saç gibi görünüyor:) Adını Fenerbahçeli Çiçek Kız koydum ben:)

saksilardan-kiz-cocuk-yapimi
saksilardan-kiz-cocuk-yapimi

Nasıl ama saksılardan yapılan kızımızı pek kokoş doğrusu:) 2 büyük ve 4 orta boy saksı ile yapılan süslü kızımız için bayağı bir emek harcamışlar. Eğ bunu bir bayanın yaptığı aşikar artık:) Başındaki fiyonku nasıl yapılacağını Hobi bölümümüzde yada siteiçi arama kutumuza fiyonk yazarak nasıl yapılır arayarak bakabilirsiniz.

saksiyla-yapilan-sevinli-kafalar
saksiyla-yapilan-sevinli-kafalar

Amanda aman çok şekerler:) Çocuk odası dekorasyonu yada şöminenin üzerine çok güzel yakışırlar doğrusu. Tabi giydirme konusunda sizde yaratıcılığınızı katarsanız daha bir güzel olurlar. Saksı kafaların şapkalarını keçe kumaşyla yapmışlar siz istersenizeski çoraplarınızın bilek kısımlarını keserek berede yapabilirsiniz.

saksidan-hayvanlar
saksidan-hayvanlar

Burdada yine saksılardan yapılan hayvan figürlerini görüyoruz. Minik saksıların sevimli hayvanlara dönüşüne tanık oluyoruz:)

Saksılarla yapılan Komik Yüzler
Saksılarla yapılan Komik Yüzler

Az önceki saksı kafalar için önerdiğim çoraptan bere yapma fikrini benden çalmışlar diyeceğim ama komik olacak:) Bu arada saksının geniş yerine kırtasiyelerde satılan tek yüzeyleri yapışkanlı desenli kağıt yapıştırma fikri oldukça yaratıcı olmuş doğrusu

Saksılardan Bahçeye Su havuzu susu
Saksılardan Bahçeye Su havuzu susu

Hımmm iki büyük saksı,bir küçük saksı ve büyük saksı altlığından bahçeye bu şekilde kuşların suda içebileceği süs minik havuzlar çok işe yarar doğrusu . Suyun yukardan fışkırması için biraz alet edavat ve el becerisi gerektiriyor.

Saksılarla Kardanadamlar
Saksılarla Kardanadamlar

Saksı kafaların kafasındaki kuklık için yine kırtasiyelerden satın alabileceğiniz şönilden ve ponponlardan faydalanabilirsiniz. Tabiki desenli kağıtlarıda aynı adreseten temin edebilirsiniz.

saksilardan-yapilan-futbolcular
saksilardan-yapilan-futbolcular

Aaaa bakın nasıl olmuş ama. İlk baktığımda aklımdan geçen bunların milli takım futbolcularının maketleri olduğuydu. Tabiki o amaçla yapılmamış fakat gövdeki yabancı yazıların yerine forma numarası,futbolcu adı ve Türk Bayrağı süper olur. Süper yapmışlar ellerine sağlık yapanların.

saksilardan-komik-sacli-kiz
saksilardan-komik-sacli-kiz

Buda saksılardan yapılan saçlı mutfak biblosu çocuğumuz. Başındaki meyve sepeti içindeki yapay üzümlerde pek iştah açıcı:)

saksilardan-deniz-feneri
saksilardan-deniz-feneri

Saksılarla yapılan bu deniz fenerini bir balıkçı Restoranının dekorasyonunda çok ilgi çekici olduğunu düşünüyorum.

saksidan-yapilan-cadi
saksidan-yapilan-cadi

Burda saksının dışında gerekli malzemeler keçe ile ilgili ustalık. Yanılmıyorsam cadının ellerini ve başınıkeçe tifterek yapmışlar siz farklı alternatiflerdan faydalanabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz