Menü Kapat
sac-orgusu-modelinde-kirpi-deseni-yapimi


Uzun Zamandır sürekli Örgü Videoları paylaşıyorum. Bugün Resimli anlatımlı Saç Örgüsü Modelinin içine nasıl Kirpi deseni örgü yerleştirilir? Resimli olarak öğreneceğiz.

Aslında bu modeli yarın paylaşmak üzere sayfayı hazırlamaya başlamıştım. Ancak! dayanamadım ve sanırım Bugün paylaşacağım:) Anladım ki ben sabırsız bir paylaşımcıyım :)

Gördüğüm güzel El işlerini,Hobileri,Yemek Tarifleri ve gezilecek Tatil bölgelerini sizler ile paylaşmaktan ve benim gördüğüm,beğendiğim güzel şeyleri sizler ile paylaşmak bana büyük keyif veriyor.

Bu Değişik Kirpi Örnekli Saç Örgüsü Örneği özellikle Erkeler için Kazak,Hırka,Yelek ve Süveter örmek için Örgü Modeli arayanlara tavsiye edebilirim.

Videolu Örgü modeli olarak ayrıca Bugün sizlere Haraşo Battı Örgü Modelini de yine çok beğenerek sitemde yer verdim.

Karanfil Örneği Örgü deseni kibar ve esnek örgüleri seven hanımların çok beğendiği örgü desenlerinden.

Daha önceki yazılarımda da yazdığım gibi ben Orta derecede Örgü bilen bir hanımım. Ancak sizlere mümkün olduğu kadar güzel ve anlaşılır kolay Örgü Modelleri sunmaya çalışıyorum.

Sizlerin sitemde görmek istediğiniz Örgü Modelleri,El İşi,Dantel,Havlu Kenarı,Oya veya Tığ işi Örnekler varsa lütfen sayfanın altındaki Yorumlar bölümüne yazınız.

Şimdi sizlere elimden geldiğince,dilim döndüğünce Kirpi örneğinin tığla örgü içine yapılışını anlatmaya çalışacağım.

Her iki tarafa da 3 er tane düz alınca ortada olan tek ilmeği-Tığ ile yukarı çekelim ve-Tığ ile toplam

2 ya da 3 zincir çekiniz. Eğer ipiniz ince ise kirpi desenlerinin belli olması için 3-4 eğer ip kalınsa 2-3 zincir yeterli olacaktır.Zinciri karşı iğneye geçirin ve zincirden oluşan halkanın içine 5 tane trabzan yapınız ve

Daha sonra alttaki gibi Zinciri ördükten sonra tığı çıkarıp zincirin dibine batıp daha sonra ilmeği birkilikte bir kez örelim ve Kirpi oluşturalım

Aynı şekilde örmeye devam edelim ve 3 düz den sonra haraşo örmeye devam edelim.Alttaki resimde örneğin ne kadar güzel durduğunu görebilirsiniz.

Bu arada eğer Kirpi Modelini 2 farklı şekilde görmek isterseniz Kirpi Örneği ve Kirpi Dikeni adlı örneklerin nasıl yapıldığına bakabilirsiniz.

sac-orgusu-modelinde-kirpi-deseni-yapimi-11

Resimlere Tıkladığınızda daha büyük görünür


Source:http://the-holocene.tumblr.com/post/44063552749/tutorial-how-to-crochet-bobbles-in-a-knitting

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir