RUS USULÜ TAVUK KÖFTESİ TARİFİ


Yemekler

Geçenlerde bir rus web sitesinde gördüm bu tarifi, henüz denemedim.Az bir tavuk malzemesiyle deneyeceğim en kısa sürede.Malzemelerini ve nasıl yapıldığını Tavuk Köftesi tarifinin üzerine yazdım. Malzemelerin içinde mayones olması ilginç geldi ,acaba tadı nasıl. Bu arada yumurtaların ikisi turuncu üçü sarı renk:) İnsana resimlere ilk baktığında çırpılmış şekli omlet izlenimi veriyor. Fakat burda tavuk etini mümkün olduğunca minik kesmek gerekir çünkü çih kalma ihtimalini ortadan kaldırmak için. Bu tarrifi deneyen hanımlar lezzeti konusunda ve fikirlerini bizede burda yorumlar kısmında yazarsa sevinirim. Afiyet olsun ,kolay gelsin.

Rus-usulu-tavuk-koftesi
Rus-usulu-tavuk-koftesi

900 g tavuk göğüs
5 yumurta (6 adet sonra, 1. eğer kategori “seçici”.)
1 yemek kaşığı mayonez
Bir slayt ile un 2 yemek kaşığı
Yeşil soğan yarısı ışın
Tuz ve karabiber
Bitkisel yağ

Tavuk göğsü 5 mm yaklaşık 5 küçük küpler halinde kesilmiş. Tuz ve karabiber serpin, yumurta ve mayonez koymak ve iyice karıştırın. Doğranmış soğan ve un ekleyin, tekrar karıştırın. Hamur tutarlılık meyilli benzer olmalıdır. Isıtılmış bir tavada her iki tarafta bir çorba kaşığı ve yavru yaymak için. Afiyet olsun!
Kaynak

Admin-Dilek Özatmaca

Ben Kimim daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir