Hobi PLASTİK PET ŞİŞEDEN KUMAŞ KAPLI ÇİÇEK YAPILIŞI

PLASTİK PET ŞİŞEDEN KUMAŞ KAPLI ÇİÇEK YAPILIŞI

325
plastik-pet-siseden-kumas-kapli-cicek-yapilisi

Plastik pet şişelerin kapak kısımlarının altından keserek çok güzel kumaş kaplı çiçekler yapmışlar.Resimlerini sizlere sunduğum çiçeklerin nasıl yapıldığınıda sizlere yazdım.

Sağolsun yapanlar birde video eklemişler nasıl yapılıyor izleyebilirsiniz.

plastik-pet-siseden-kumas-kapli-cicek-yapilisi

Öncelikle kullanacağımız pet şişenin kafasını resimdeki gibi keserek ayırıyoruz.1 santimlik bölümler keserek şişenin kapağına kadar kesiyoruz ve dışa doğru kıvırıyoruz.

Kestiğimiz 1 santimlik parçaların uçlarını oval olarak makasla kesiyor ve buralara tercih ettiğiniz desendeki kumaşları yapıştırıyoruz.


İyice yapıştırdığımız kumaş kuruduktan sonra yanlardaki taşan fazlalıkları makasla düzeltiyoruz.Ortadaki resimdeki Köpük topların her boyu kırtasiyelerde paketler halinde 4-6-8 tl fiyatlarla satılıyorKöpük topları ürtadan kesiyor ve etrafını başka desendeki bir kumaşla kaplayıp şişenin içine şekildeki gibi sıkıca yerleştiriyoruz.

şişenin kapağının altına bir delik açın ve o delikten çiçeğin sapı olarak kullanacağınız yeşile boyadığınız şiş kebap yapılan çubukları sokup sağlamlaştırın. Güzel bir yeşil  kurdele ile süsleyin, Pembe kalem ile çiçeğin alt taraflarına dikiş süsü verin.

Plastik Şişeyle Gül Yapımı

Plastik Şişeden Ortanca Yapımı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz