Hobi MAKROME KENAR ÖRGÜSÜ VE BONCUKLU KOLYE UCU YAPILIŞI VİDEOLU

MAKROME KENAR ÖRGÜSÜ VE BONCUKLU KOLYE UCU YAPILIŞI VİDEOLU

1027
makrome-kolye-ucu-kenar-orgusu
makrome-kolye-ucu-kenar-orgusu

Makrome Örgüsü Nasıl Yapılır?en detaylı anlatımlı Videolu Makrome Kenar Örgüsü ve Makrome Kolye yapılışı-Boncuklu Makrome Küpe ve Kolye olarak kullanılan çok şık Makrome Örgü Modeli.

Makrome ipi ile özel düğümleme teknikleri şeklinde yapılan Hobi çalışmalarından Takılar,Boncuklu Kapı Perdeleri,Saksılıklar,Makrome Tablolar,Panolar çok güzel şeyler yapabilirsiniz.

Örgü ipi satılan yüncüler de ve Tuhafiyelerde hem yumak halinde ve metre ile satılan Makrome ipleri alırken dikkatli olun Makrome diye mum iplerden almayın.

Mum ipler ile de çok güzel İnce Bileklikler yapılıyor ancak bu çalışmalarda kalın Makrome ipler kullanacaksınız. Mum ipler ile Motifli Arkadaş Bileklikleri güzel ancak ince oluyor.

Makrome Takılarda Yapıştırmalı Taşlar ve Plastik iri renkli Boncuklar genelde Büyük parçalarda kullanılırken Makrome Takı Tasarımları için daha küçük Porselen Boncuklar,Cam Boncuklar ve Ahşap Boncuklar kullanılıyor.

Videolarda gördüğünüz örnek olarak Kenar Bordür Makrome çalışmasında rahat çalışmak için bir ahşap üzerine kalın sünger üstüne gergin bir şekilde geçirilmiş iğne batmasına müsait bir kumaş geçirmişler.

Bu şekilde Toplu iğne kullanmaları gereken zamanlarda Toplu iğneleri rahatlıkla batırarak çalışabiliyorlar.Bazende özellikle Makrome Bileklik ya da Bilezik yapılırken çok işe yarayan Mandal tekniği kullanılıyor.

Mandallar yine bir Tahta üzerine kenara yapıştırılıyor ve Bileklik ipleri bu mandallara tutturuluyor. Zaten siz kendiniz de Makrome Düğümleme konusunda ve rahat çalışmak için çözümler bulacaksınız.

Hani genelde Kapı üstlerine Dükkan girişlerine yarı Süs yarı Dükkanın içi tam görünmesin diye Dekor amaçlı kullanılır.

Videolu anlatımlı Makrome Küpe Yapımı ve Makrome Kenar örgüsü çeşitli amaçlar için kullanılır. Makrome Kolye ucundan Daha küçük bir Küpe çok güzel olur. Çanta uçlarına Süs ya da Makrome Anahtarlık yapılır.

makrome-kenar-orgusu
makrome-kenar-orgusu
makrome-boncuklu-yuvarlak-kolye-ucu
makrome-boncuklu-yuvarlak-kolye-ucu
makrome-kolye-yapilisi
makrome-kolye-yapilisi

Makrome Nasıl Yapılır?Makrome Kenar Örneği

Makrome Boncuklu Kolye Ucu Yapılışı

3 YORUMLAR

  1. bonjour madame je suis algerienne et je suis tres contente de trouver ce site merveilleux sur lequel je fais de petites choses a mes petits enfants je vous reercie pour votre bonte et vos efforts. merci

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz